pkn 5 titulka web floating castle Listolet strakonice barmeo

Listolet 17.3. / koncert v Espresso Barmeo

V Espresso Barmeo 17.3.2018

událost na FB

Listolet – to je tajný měsíc mezi říjnem a listopadem..

Konečně se tihle hoši posbírali ze svých projektů a vyráží na tour a to takovou, že z Brna dovalí až do Strakonic.

Nenechte si ujít! Vyladěná elektrofolková fůze s výlety daleko za hranice žánru a to vše zahrané precizníma muzikantama. Hudba s hlavou i patou..

V edičním plánu brněnského vydavatelství Indies Scope Records jsou nejroztodivnější hudební projekty, s nimiž se lze v rádiu či v televizi setkat jen stěží. Hudební názory stojící mimo hlavní proud tak nezávislá hudební scéna stahuje do klubů a na alternativně orientované letní festivaly. Do podobné kategorie patří i brněnský Listolet

www.listolet.cz

 

PKN 4

Pecha Kucha Night vol.4

Poslední výstřel..

Čtvrté vydání strakonické Pecha Kucha Night.
Předsváteční zimní setkání s desítkou inspirativních osobností, které se Vám představí ve formátu 20×20 (dvacet obrázků po dvaceti vteřinách, necelých sedm minut čistého času), je to opět výzva. Buďte u toho! :)

www.pknst.cz

Skleník Přádelny závodu S na Dubovci

 

 

oldseed strakonice

Oldseed / Garážovej koncert v garáži vol. V

Craig Bjerring hraje pod jménem Oldseed. Pochází z kanadskýho Winnipegu, v ČR už párkrát hrál – třeba na společným turné se Scottem Kellym (Neurosis). Hraje prostě písničky: folk šmrncnutej trochou country s výbornejma a zhusta dost osobníma textama. Kytara, zpěv (ve studiu mnohdy obohaceno o další instrumenty, třeba mý oblíbený banjo). Co víc na tom chcete vymejšlet, když už je to dávno vymyšlený, že jo? Kdo jste v garáži viděli Tima Remise nebo naposled Jamese P. Honeyho, tak přijďte zas, bude to milý jako vždycky. Klouzavý vstupný 50 až 100 Kč podle možností vašich šrajtoflí.

 

Pecha kucha night strakonice vol.3

Pecha kucha night Strakonice vol.3

PKN vol #3 | 29. září

..a je to tady!
PKN Strakonice a její 3. vstup do strakonických kulturních vod.

Arch Vader | ARCHWARS
Jan Alex Řezáč | architekt
Petr Zeman a Kateřina Nohelová | Prázdné domy
Braasi Industry | street wear
Respekt Madam | Marie a Jan Kordovští
Posedlí | posedy
Adam Scheinherr | LIBEŇSKÝ MOST NEBOURAT, NEROZŠIŘOVAT
Eva Hanzalová | designérka
Martin Kožnar | architekt

Děkujeme, bylo to velký!

událost na Facebook

strako:nice_2017

 

Pandoo

Cesta na měsíc feat. PANDOO

V rámci festivalu Strakonice nejen sobě jsme si na páteční večer pochystali tuhle pecku na náměstí. Promítnem vám historicky první (a pochopitelně němý) sci-fi film Cesta na Měsíc z roku 1902 s živým hudebním doprovodem, o který se postará Pandoo, jeden z největších talentů současné klubové scény! Po filmu pak uvidíte dokument o Cestě na Měsíc a restaurování její jediné dochované kopie „Podivuhodná cesta“. A aby toho nebylo málo, Pandoo po skončení odehraje regulérní koncert na náměstí před kavárnou Barmeo (za deště se přesouvá dovnitř). Vstup (dobro)volný.

událost na Facebook

Autokino Doblba web

Autokino DOBLBA!

Ve čtvrtek 14.září si zajeďte na první strakonické autokino na parkovišti u Bati..
Od 21hodin budeme promítat film Petra Vachlera DOBLBA!

hrají: Jaroslav Dušek, Petr Čtvrtníček, Marek Daniel, Lenka Krobotová, Věra Křesadlová, Nela Boudová, Vlasta Dušek, Tomáš Matonoha, Olga Schmidtová, Josef Polášek a další..

sns strakonice

Strakonice nejen sobě 2017

Několikadenní veřejná přehlídka všeho, co ve Strakonicích souvisí s významem slova „kultura“.

Vstup na celý festival je ZDARMA!

událost na Facebook

www.nejensobe.cz

Cílem je ukázat během několika dní to, co vzniká v kultuře ve Strakonicích. Zlidštit a oživit veřejné prostory města, více propojit scénu s místními obyvateli i vzájemně, zvýšit povědomí o strakonické kultuře obecně. Cílem je i pomoci místní kultuře více se vydávat mimo hranice strakonického regionu.

Pokud jde o samotný festival, jeho návštěvníci by se měli co nejvíce pohybovat ve městě (po jednotlivých místech konání akcí). Ve stejný čas nechceme křížit konání typově stejných akcí. Následně poskytneme potřebám účinkujících, města a všech zúčastněných, kteří do toho jdou, reprezentativní informační a propagační materiál o tom, kdo ve Strakonicích něco vytváří.

Pojďme společně ukázat bohatost a rozmanitost strakonické kultury!

James P Honey baron prášil Strakonice

Baron Prášil na mutěnickém jezzu

Poslední promítání letošního Filmového léta se uskuteční za šumění řeky Volyňky na jejím pravém břehu u mutěnického jezu, oblíbeného přírodního koupaliště. Plavky, špekáčky, piknikové koše, karimatky, lehátka a deky s sebou! Promítáme po setmění (cca od 21 hodin). Vstupné dobrovolné!

Byli jsme nuceni k drobné programové změně, kterou nám snad nikdo nebude mít za zlé: protože původně ohlášená, nově restaurovaná Cesta do pravěku bude mít volná promítací práva až od poloviny září (a tedy ji budeme moci veřejně promítnout asi až během Filmového léta 2018), nahradili jsme ji jiným titulem režiséra Karla Zemana. Baron Prášil je jeho asi nejvtipnější a nejimaginativnější film, přístupný všem věkovým kategoriím. Přijďte si užít Miloše Kopeckého na dělové kouli v restaurované kopii na velkém plátně a pod hvězdami!

Pořádají Jsme Strakonice a Suncab.org.
Podpořeno městem Strakonice v rámci oslav 650 let.

 

událost na FB

neuvěřitelno

4 krátké grotesky s živým hudebním doprovodem

Vrchol letošního filmového léta!!! Promítání, které si nenechte ujít, protože se nebude opakovat! Kapela Neuvěřitelno, ověnčená za doprovodnou hudbu k němým filmům cenami ze zahraničních festivalů, přijede do Strakonic znovu po dvou letech. Tehdy v parku uvedla skvělou celovečerní grotesku s Vlastou Burianem „Milenky starého kriminálníka“ a vyprovázel ji potlesk 120 nadšených diváků a pořádná letní bouřka, která ze slušnosti počkala do závěrečných titulků… Letos Neuvěřitelno přiveze svůj zatím poslední program: 4 krátké americké grotesky s komikem Maxem Davidsonem z let 1927 a 1928 (Call of the Cuckoo, Flaming Fathers, Jewish Prudence a Pass the Gravy). V dalších rolích uvidíte mj. Olivera Hardyho a Stana Laurela. Po pražské premiéře v Ponrepu jde teprve o druhou projekci v ČR!

Pořádají Jsme Strakonice a Sunshine Cabaret s podporou města Strakonice. Karimatky nebo deky s sebou! Vstupné dobrovolné (s ohledem na produkční i finanční náročnost akce tentokrát výjimečně doporučených 100 Kč – dle vašich možností a uvážení). Pro případ nepříznivého počasí bude zajištěn prostor pod střechou, kam projekci přesuneme. Budeme se těšit!

událost na FB

Floating Castle Festival tamas

Visegrad Artist Residency Program

Visegrad Artist Residency Program – Performing Arts Tamás Kovács

The residency of Hungarian artist Kovacs Tamas took place at Czech NGO Sunshine Cabaret in Volyne and Strakonice, Czech Republic in March 2017. The main topic of the residency was the preparation process of “Orfeusz”, and the creation of the scenography for the performance. For this aim we have been experimented with various light sources and designed a body-like tent that can be attached to a car or can stand by its own.

The main working place was SunCab‘s workshop in Strakonice where we have met on a daily bases and conducted the experiments and knowledge exchange. Each day was partly lead by Tamás Kovács (HU) on puppet and object manipulation techniques, partly shared by Kateřina Hadravova (CZ) and Martin Vadlejch (CZ) on the possibilities of stage design and the technical implementation of puppetry and scenographical ideas. Jono Heyes (NZ) joined us from time to time on musical improvisation sessions and discussions concerning dramaturgy issues, while René Vitvar (CZ) as a great actor and storyteller was invited to support the field research for Orfeusz.

The idea of the workshops was

1) To use an object (or puppet) as a dead, non-living material, and research the journey through which it comes to life, find new ways for manipulation by light sources.

2) To find a way to impersonalize the human body, and use it only as shape.

3) To use the topic of the myth of Orpheus and Euridice as the metaphor for the in-between, the transition space between life and death, light and darkness, male and female, up and down, inner and outer space etc.

4) Experiment with light and objects to manipulate the visual effect of light, and research the impact and different atmospheres of light sources like the overhead and still projectors, lightboxes with different quality of light bulbs, led, chip-led, halogen and tungsten bulbs, and live fire, oil and wax based candles and lanterns. Shadowing these light sources brought up ideas to design surfaces that act like solid or airy „space“. Transparency with the usage of different type of nets, semi-transparent materials, ready-made objects, and natural articulations helped the process to find visual images for scenography and visual images for puppets.

5) The concept of tensegrity brought in the creative process by Tamás inspired us to design a tent for the performance that embodies a puppet like object and at the same time give the impression of a living body.

Besides the workshop time, the residency period was spent also to discover local stories, relationships to the land, local art, and the tradition of puppetry.

1) We have visited the puppet exhibition in Strakonice organized around the anniversary of Czech puppeteer Josef Skupa.

2) We have visited Sladovna in Pisek, and introduced Tamás to one of the producers, Adam Langer. During the visit Tamás received an invitation to organize a small workshop of puppet making for children which was part of the event called Makers Day. Furthermore, they agreed on future collaboration, and the presentation of Orfeusz.

3) René Vitvar (CZ) came for two days to help us get closer to local stories and support this research with translation as well. Rene works as an actor, puppeteer, and mostly appears in street performances. The team made a visit to two pubs – Kavarna in Volyne, which is an urban style culture cafe for young people, and Hospoda in Zalesi, which is a very traditional small village pub for locals, the only one in the village. At both venues, our aim was to collect stories on love, death, find the moments of transition in everyday life, or extraordinary stories of ghosts.

The collaboration with Tamás on the project Orfeusz brought us an invitation to Pécs (HU) between the 19th and 26th of April. We could try out the newly designed tent on a central square in the city and perform for 4 days with an earlier performance called the Collector. The tent needed a few changes that we could manage to do in Hungary before leaving, so the stage for Orfeusz is now in perfect condition to travel and be used in different weather conditions.

Suncab’s role during this residency was fulfilled by creating the stage design for Orfeusz and support the artist in various technical needs, while we have received a lot of inspiration and got to know new people from Hungary to collaborate with. During the festival, as we have arrived with one of our maringotka caravans, we were able to introduce this traditional gypsy caravan to the public in a modern functional way. We have received many enquiries concerning the design and making of the caravan and have met potential new customers.

For us it has been a great pleasure to travel to Hungary and spread our fascination with caravan designs, just as introduce our profile of mobile stage designs.

Our collaboration with the fresh foundation Tamás has set up is ongoing, and we have been in touch since the beginning of this year. Our plan is to travel with all developed and future performances in the region and share with local, mainly small communities the repertoire we have been working on, with this offering also performances and workshops for various events and age groups.

vf_logo_color_72  

rennerovy sady

Design market & workshop IV.

Tvořivé odpoledne v Rennerových sadech pro děti i dospělé :) s s loutkovým divadlem a večerním promítáním němých grotesek s živým hudebním doprovodem.

14 – 18h tvoření (workshopy)
Pohádka O koblížkovi
21h (po setmění) – promítání

událost na FB

Market:
Leathery – designové doplňky z kůže
Soňadra – oblečení a doplňky Z chaloupky na Šumavě

Hadrárna – výměnný bazar oblečení, sociální podnik STEJIKA, s r.o.

Workshop:
Epoxy šperk – Verča K. (Volyně)
Papírové náramky- Anežka B. (Volyně)
Drátkování – Zuzka P. (Strakonice)
Fimo – Boženka M. (Strakonice)
Organza – Zuzka H. (Strakonice)
Malování na tašky – Jitka / KitaKita (Vodňany)
Modelování z čokolíny – rodinná čokoládovna Návaro (Vodňany)
Omalovánky ve Tvém stylu – Atelier Variace (Strakonice)
Zdobení medových ksichtíků – Suncab

mazany filip strakonice

Filmové léto / Mazaný Filip na Podskalí

Filmové léto tentokrát na Podskálku s detektivem Philem Marlowem v podání Tomáše Hanáka. Parodie, která vám roztrhne kušnu hákem. Promítáme u jezu cca od 21.15, karimatky nebo deky s sebou, vstupné dobrovolné!

událost na FB


Z textu distributora: Je to poctivý a skeptický dříč, který se plahočí za svými případy, které řeší po mnoha omylech, často ztýraný, zmlácený zločinci, nezřídka i policií. V tomto světě násilí, nedůvěry a korupce je všechno prodejné. Všechno kromě jeho samého. Příběh je zasazen do prostředí města Los Angeles v roce 1937. Základní dějovou osou, tohoto jinak pro diváky vděčného komediálního a parodického žánru, je zprvu banální a chandlerovsky typické vyhledání pohřešované osoby. Celý případ je však samozřejmě daleko složitější a Marlowe postupně rozplétá celé zamotané klubko vztahů a motivů a to až ke zdárnému konci…

beauty & beats

Beauty & the beats (CH) v Barmeu

Beauty & the beats v Espresso Barmo Strakonice / 21.července
Projekt „Beauty and the Beats“ je vyvrcholením několikaté neunavné práce hudebního světoběžníka švýcarského původu Sama Hagmanna. Jedinečná hudební směs spojuje vybroušené elektronické beaty s řadou nezvyklých nástrojů včetně trumpety, pozounu, didgeridoo nebo švýcarského alpského rohu. Živá produkce s videoprojekci vytvořenou speciálně pro tento projekt.
Electronica / Cool jazz
cervena zelva

Červená želva / filmové léto

První letošní promítání pod širým strakonickým nebem proběhne v sobotu 10.6. v parku.
Příběh trosečníka na tropickém ostrově, obydleném želvami, kraby a ptáky, je zároveň univerzálním příběhem všech zásadních okamžiků v životě člověka. O sebepoznání, lásce, rodičovství i střídání generací…
Francouzsko-japonsko-belgický koprodukční animovaný film pro děti i rodiče (2016)

Vstupné dobrovolné.
Přátele, deky a karimatky s sebou! :)
Promítání začne po setmění, to je přibližně ve 21:30.
Promítání je součástí projektu „Filmové léto“, který byl podpořen Městem Strakonice v rámci oslav 650 let.

infocentrum strakonice

Informační centrum Strakonice

V barokním křídle komplexu strakonického hradu vzniklo na hlavní vstupní trase do celého areálu nové turistické informační centrum města, jehož interiér velkým dílem realizoval Sunshine cabaret podle návrhu Ing. arch. Jana Zákosteleckého a Josefa Habersbergera.

Interiér je vybaven materiály, mobiliářem i všemi doplňky z nedaleké textilní továrny – “Přádelny” a ve své “dělnické atmosféře” prezentuje návštěvníkům kromě jiného čtyři hlavní historické pilíře Strakonic: Mezinárodní dudácký festival, právovárečnou tradici i světoznámou strojírenskou a textilní výrobu. Zároveň připomíná i čtyři osady jejichž sjednocením vzniklo ve 14. století okolo hradu město Strakonice.

fotografie od Petra Borovičky a Ivany Řandové, díky.

icko1 icko5 icko24.233-PAN-07-1200x675 DSC_0960 DSC_0985 4.233-B02-1200x675 4.233-B07-1200x675 4.233-B09-1200x675 4.233-CD-1200x675 4.233-PAN-01-1200x675

 

icko monitor icko monitor 2

 

seebooz strakonice

SeeBooZ + Hanakuso / Japonsko – PKN#2 Opening Party

Krása je nedokonalá, nestálá a neúplná…

SeeBooZ – temný psychedelický shoegaze, syrový patos, bouřlivý sentiment. Japonský mistři špinavý melancholie. Přes pět let spolu, za sebou hodně divoký zářezy – Yoshio (ex. Conga Fury, Speed!!Noise!!Hell!!, Wall of Trash), Seki (Stad Filer, Zennkuna, Alpacas), Hedora (Deevooz). Album SeeBooZ to take a turn for the better najdeš tady: https://soundcloud.com/sadaokashinya

Hanakuso – nářev a španělka. Tenhle japonskej songwriter, kterej během svýho setu vypotí víc, než váží, posouvá hranice lidských možností hraní v jednom o pořádnej kus dál.
https://www.youtube.com/watch?v=xSlxIBZMq8Y

pechakucha strakonice

Pecha Kucha night vol. #2

20 x 20 / PKN #2!

Už podruhé vás srdečně zveme na večer plný inspirace a zajímavých svižných prezentací ve formátu 20 (pbrázkůú x 20 (vteřin) – PECHA KUCHA NIGHT. Už zítra = v pátek 16.6. Tentokrát se sejdeme v areálu textilky MOIRA na Ostrově v srdci Strakonic – budova zvaná „dřevník“.
Prezentující:
Daniel Jahn / Křížky a vetřelci
Robert Candra / Kreativní HUB Českého rozhlasu
Petr Kalaš / S harpunou na tetanus
Barbora a Libor Staňkovi / Živá vila Prachaice
Roman Szpuk / spisovatel, básník a meteorolog
Lukáš Černý / sochař a restaurátor
Jiří Krejčík a Vagus.cz / Chcípni do rána na chlupatý zuby
Libor Podmol / hvězda Freestyle Motocrossu
Zuzana Kubelková / výtvarnice
Jakub Klečka a Štěpán Komrska / Leathery

událost na fb


Pár organizačních informací:
Prostor bude zpřístupněn cca od 19:30, začínáme přesně ve 20:20, během „peči“ bude brána zamčená (vstup na zavolání). Vstupné bude 80Kč a POZOR, jedná se o objekt z 19.století a budeme ve „dřevníku“ díky dobré vůli manželů Vlčkových, proto prosíme všechny návštěvníky, vstupujte do prostoru a pohybujte se v něm s respektem a dbejte vlastního bezpečí :)
Občerstvení a WC bude na místě zajištěno. Výtěžek ze vstupu a občerstvení bude použit výhradně na náklady spojené s produkcí akce.
DĚKUJEME za pochopení a TĚŠÍME SE na viděnou! ;)

www.pknst.cz

Loutky v Parku a VOZ 2017 na WEB

Loutky v parku / Víkend otevřených zahrad

Letos bude Víkend otevřených zahrad věnován loutkám. V parku od rána do večera shlédnete divadelní loutková představení v program, který pro vás připravil Václav Novák a spol. :-)
V rámci akce si budete také moct vyrobit jednoduchou loutku, zkusit animaci anebo se nechat sežrat lidožroutskou velrybou. Večer pak bude následovat program pro dospělé.

Z pohádky (loutkové) do pohádky (loutkové) (9 – 21h):

9:30– Princ Bajaja – Rodiče a přátelé MŠ Lidická
11:00 – Dvě bláznivé čarodějky, Dobrou chuť, dědoušku – JEKA (Dunovice)
13:00 – O Nirdhanatovi – Divadlo ToTeM
15:00 – Místo pro mě – DDS Tlaminy
17:00 – Jak se kapka chtěla stát sněhovou vločkou (Martin Zubal), Na skok do pohádky – divadelní spolek při DDM Strakonice (Tereza Šuláková)
19:00 – Poslední kašpárkova šance (Jozef Brůček), Cizinec (Divadlo Mýtus a Štěpán Ondřich) – Bechyně

Celodenním pohádkovým programem vás provede Martin Zubal se skřítkem Kramflíkem.

Doprovodný program (13 – 19h):
Výroba loutek – workshop (Loutky bez hranic)
Animační dílna – Jitka Petrášová
Lidožroutská velryba – triková scéna (Odsvetlusky)

Občerstvení – slané a sladké květinové menu (Sunshine Cabaret)

Karakulit

The Collector v maringotce vyrazil do Maďarska!

KARAKULIT Fesztivál: The Collector / A gyűjtő

SunCab – Sběratel

Divadlo světla v maringotce, která se změnila v obytný karavan. Collector/Sběratel je představení beze slov s ambientními zvuky a hudbou, vyzývající všechny své cestující, aby objevili sbírky vesmíru. Cestou přes všechny kouty Země a galaxie se tato stínová loutková hra věnuje intergalaktickým návykům, závislostem sběratelů, nemluvě o Kočce, bez které by příběh nebyl úplný!

Představení pochází z česko-maďarské spolupráce Suncab/sunshine cabaret a Tamáse Kovácse (Maďarsko).

Kateřina Hadravová: V roce 2013 absolvovala na Divadelní akademii v Praze obor loutkář a alternativní scénograf. Pracuje jako freelancer a zaměřuje se na mobilitu konkrétního místa a scénografie.

Tamás Kovács: maďarský loutkář, učitel a režisér. Zakládající člen Paper Paneer,  pracuje s kartonem a zároveň organizuje loutkové workshopy.

Jono bono Heyes: hudebník z Nového Zélandu, freelancer, zakladatel mezinárodní hudební skupinu Mama Yeva

Doporučeno pro věk: 6 let
Bez jazykové bariéry

Maringotka snů má RESPEKT garaz 6 krb2 pechakucha night strakonice

PechaKucha Night | Strako:nice_2017

Je to tak, konečně jsem nabrali síly na to dostat tento celosvětový prezentačně-setkávací formát i do Strakonic!

Připojujeme se tak mezi 970 měst po celém glóbu. V ČR můžete PKN navštívit třeba v těchto městech:

Praha, Plzeň, Brno, Ostrava, Olomouc, Znojmo, Ústí nad Labem, Mariánské Lázně, Liberec, Železný Brod, České Budějovice, Hradec Králové, Žďár nad Sázavou, Humpolec, Zlín,  nebo třeba Vodňany..

zde video ze strakonické PKN #1

pechakucha strakonice koláž - Petr Borovička

koláž: Petr Borovička

Sledujte náš web www.pknst.cz

www.pechakucha.org

Tento projekt vymysleli architekti Astrid Kleinová a Mark Dytham z tokijského architektonického studia Klein-Dytham Architecture. Jeho realizace nazvaná Pecha Kucha Night (což je japonsko-anglický název, který v překladu znamená „Noc povídání či tlachů“) je výjimečnou příležitostí pro setkávání architektů, designérů, grafiků, výtvarných umělců, teoretiků a techniků a vzájemnou výměnu zkušeností a informací o novinkách v oboru. První setkání Pecha Kucha Night se konalo v únoru roku 2003 právě v Tokiu.
V České republice se první akce tohoto druhu konala v Praze v roce 2007.

Smyslem projektu Pecha Kucha je, aby prezentace byly co nejhutnější, aby si dokázaly udržet pozornost posluchačů. Během jednoho večera tak má každý z přednášejících 6 minut a 40 sekund, během nichž může předvést 20 obrázků, přičemž každý z nich může komentovat po dobu 20 sekund. Za jeden večer se obvykle vystřídá 14 účastníků. Obvyklá frekvence těchto setkání je jednou měsíčně.

Důkazem úspěšnosti projektu je skutečnost, že se setkání Pecha Kucha Night pravidelně konají již ve více než 960 městech na všech kontinentech.
Formát těchto setkání již na svých jednáních začíná přejímat i řada firem.

král artuš deko Koncert Barmeo Tony rose

Tony Rose v kavárně

Písničkář Tony Rose pochází z Glasgow, po letech života v Berlíně se z něj před pár lety stal domestikovanej Žižkovák. Se svým autentickým mixem country, blues a folku přes dvacet let cestuje po Evropě a USA, ať sám nebo jako člen řádky skvělých kapel (Impure Thoughts, Two Dollar Bash, Band of Jakeys…). Jestli můžete Neila Younga, Townese van Zandta a podobnou muziku, tak tohle vám udělá radost velkou.

14468749_1115143255243816_4484090964509788479_o

koncert Buriers | UK |

Jedárna nejede, ale muzikanti jezděj furt a občas to prostě odmítnout nejde… takže díky azylu v kavárně tenhle koncert ve Strakonicích bude a my se strašně těšíme. Poslechněte, koukněte na pár klipů a pochopíte, že to jinak nešlo. Londýnská kapela s nepřeslechnutelným duchem Leonarda Cohena nebo Nicka Cavea. Ztišená, potemnělá, intenzivní a sugestivní podzimní záležitost. Laskomina ke kafi v Barmeu, poprvý živě ve Strakonicích!

událost na FB

fotky: Petr Kalaš

buriers 3 buriers 4

 

the-collector

stínové divadlo | The Collector!

The Collector!
Maringotka z dílny spolku Sunshine Cabaret otevírá své útroby a zve diváky na divadlo světel a stínů „The Collector!“ Představení je obrazovou básní za doprovodu autorské hudby. Vstup do prostoru maringotky přibližuje divákům vesmírné zázraky, nevídané sbírky a je pozvánkou do kouzelného herního světa, do kosmické říše šuplíků a skříněk.​

dny-architektury-strakonice-cechrak jsme-strakonice-sunshine-cabaret-dny-architektury

Dny architektury opět i ve Strakonicích

Strakonice se opět stanou jedním z míst, kde budete moci navštívit program, který pro vás připravujeme v rámci celorepublikového Dne architektury.

letošní téma bude:
STRAKONICE EXTENZIVNÍ/INTENZIVNÍ

Jak chápat rozvoj města ve 21.století? Má být extenzivní, nebo intenzivní? Jakým způsobem a v jakých formách se projevuje suburbanizace ve Strakonicích? To zjistíte prostřednictvím komentovaných procházek k okraji města s architekty a historiky.

Centrálním setkávacím místem bude i letos bývalá přádelna Na Dubovci.

PROGRAM: (postupně doplňujeme)

pátek 30.9.
18:30 Rostoucí město a suburbanismus – přednáška. Na Dubovci.
Růst města od počátku 20.století do současnosti, analýza vybraných míst, příklady odjinud. Iniciační přednáška k víkendovým procházkám po městě.

sobota 1.10.
14:30 komentovaná procházka městem s architekty a historiky (bude upřesněno)

18:30 Pozorování západu slunce z nadchodu u Míru (v případě špatného počasí přesun na neděli)

19:30 – 21:30 Strakonice extenzivní/intenzivní? – setkání s odborníky a architekty, diskuse. Na Dubovci.
Jak chápat rozvoj města ve 21. století?
Může se město rozvíjet aniž by rostlo?
Jaká je vize pro Strakonice?
+ Adam Scheinherr – představení občanské iniciativy za zachování jedné unikátní stavby. (https://www.facebook.com/libenskymost/?fref=ts)

21:00 Koncert. „čechrák“ Na Dubovci.

neděle 2.10.
13:30 Sever / Od hradeb až na Habeš – komentovaná procházka s architekty, růst města směrem na sever, bydlení, školy, rekreace. Sraz v glorietu Rennerových sadů.

strakonice-dny-architektury

nase kino pancho se zeni ment

Menteatrál 2016 !!! Neratov

DEsign market 2016 na web

Design market & workshop ´16

Zveme vás na třetí pokračování letního Design marketu + workshopu ve strakonickém parku.

Budete si moci koupit nebo vytvořit šperk z pryskyřice, smaltu, fima, PETky, pomalovat si oblázek, plexi dekoraci, taštičku, šitý talisman nebo třeba dřevěné hodiny, technikou scrapbooking vyzdobit sešit či přáníčko anebo potisknout triko/tašku v sítotiskové dílně.

Během odpoledne nás čeká divadelní vystoupení pro děti, hudba a večer završíme celou akci promítáním.
Jelikož bude krásně, deky a piknikové koše s sebou! :-)
Info o konkrétních dílnách a vystupujících budeme postupně přidávat.

Akci pořádáme ve spolupráci se šperkařským a řemeslným workshopem Volyně (www.sperkarskyworkshop.cz), s podporou nadace Konabo, Šmidingerovy knihovny a Města Strakonice.

FB událost

13782132_1065265013564974_9067754024741809974_n

Ikarie XB 1 – naše kino – Park OPEN! park za od Prior

Vesmírná loď Ikarie XB 1 přistane 17.srpna ve 20:45 v prčíku za OD Prior!

Dodnes nepřekonaný československý sci-fi film z roku 1963 v digitálně restaurované podobě po mezinárodní obnovené premiéře na festivalu v Cannes míří na plátna českých kin, jakož i na naše mobilní plátno, které tentokrát rozbalíme ne přímo v parku, ale o pár kroků dál, za hradbami (nebo tím, co se z nich dochovalo). Těšte se, bude to černobílé, širokoúhlé a hlavně kosmické dobrodružství!

Zbytek už znáte: karimatky, deky, lehátka nebo stoličky (dle vlastních preferencí) s sebou! Vstupné jako vždy dobrovolné.

 

FB událost

Letní kino sunshine cabaret rozmarné léto

Rozmarné léto. LETNÍ KINO na Mutenickém jezzu

Začíná rozmarné léto!

Tak vytáhněte paty, slunečníky, deky a plavecký trikoty a přijďte na naše letní kino na místě kde nikdy nic podobného ještě nebylo..
Akce je spojena s úklidem cesty kolem řeky od bývalého hotelu Bílý vlk (u mostu J.Palacha) až na mutenický jez, kde umístíme i další koš.
Závěr „výletu“ bude patřit projekci klasickému snímku Jiřího Menzla – Rozmarné léto.
Film si budete moci užít i s nádhernou zvukovou kulisou šumícího jezzu a to v jiném kině určitě nezažijete.
Na místě bude občerstvení, oheň a letně rozmarná atmoška!

Vstupné je tradičně dobrovolné!

Výtěžek ze vstupného bude věnován na strakonické dětské centrum.

mutenak mutenak 2 mutenak 3 mutenak 4 mutenak 5

 

fb událost

Maringotka suncab.org

Hlasujte pro naši maringotku!

Maringotka soutěží!!!
třeba už jste potkali naši Bylinkovou maringotku jak si jezdí po Čechách a zve diváky dovnitř na bylinkovou exkurzi nebo krouží palačinky. Chtěli bychom teď vyrobit další, aby mohly vzniknout nové zajímavé aktivity a zázemí, ve kterých se můžeme my i vy realizovat. Svým hlasem nám můžete pomoci, aby se kolečka dalších maringotek daly do pohybu co nejdříve.
Děkujeme!!!
Kačka a tým SunCab.org

Hlasujte zde!

Koncert pro šumavskou divočinu VOZ 2016

Víkend otevřených zahrad | Park OPEN!

Už potřetí otevřeme brány Rennerových sadů a uvítáme všechny návštěvníky parádním Park OPEN! programem, který právě připravujeme :-)

Těšte se na netradiční procházku parkem, workshop fotografie, site-specific taneční vystoupení, koncert, piknik, kvízovu hru nejen pro děti a večerní promítání.

událost na FB

Program:

• 14h – piknik, workshopy (kresba, malování na oblázky, malování na dřevěné výřezy, grafitti)
• 15:30 a 16:30 kvízová hra Strážce parku
• 14:30 – ochutnávka tanečního vystoupení Stroj času (ZUŠ + Alice Janotová)
• 15h – koncert French Touch (šanson/tango nuevo/swing, Písek)
• 16h – loutkové divadlo Sněhová královna (Srdcem pro radost – ZŠ Povážská)
• 16:30 – Strakonické příběhy Karla Skalického
• po setmění (kolem 21:15) – Líza, liščí víla (2015) – maďarská černá komedie + premiéra nových animáků ze ZUŠky (Jitka Petrášová)
Workshop kresby s Eliškou Švecovou – přihlášky na artwallstrakonice@email.cz

Na akci se neplatí vstupné, pouze příspěvek na materiál na workshopech.
Zdravé občerstvení zajišťuje Zemědar.

Děkujeme za podporu nadaci Konabo, Městu Strakonice a Šmidingerově knihovně.konabo

call for floating castle

!!!CALL FOR PARTICIPANTS!!!

!!!CALL FOR PARTICIPANTS from CZECH REPUBLIC/SLOVENIA/ESTONIA!!!

We call artists from all winds to join gathering of arts and people in middle of slovenian forests. By castle Snežnik we will from 5. till 17 july 2016 build site-specific and land-art installations, which will be at end of process be joined by musicians, actors, acrobats, dancers in form of site-specific festival Floating castle. For this case we are applyed for a grant“Erasmus+, Youth“ which was approved

FOR WHO:

Visual artists (stage designers, painters, sculptors, architects) as well as performer artists interested in work with space (dancers, performers). Some experiences required, not for beginners! Age 20-30, few can be older. There will be 3 countries, cca 10 artists each. 

WHAT:

Building of land-art, light or other installations in forest, in water, on castle Snežnik. Under guidance of experienced mentors.  Topic of islands, connected to local topic of reviving sinking memories of local area (people as well as cultural environment) – of course actualized in Your own interpretation. 

(Some photos HERE

WHAT YOU GET:

Great event gathering arround 500 artists (half are musicians), warm sociall event (festival floating castle, warm hostability of locals), food, sleep,m aterial, travelcosts. 

WHEN:

5. – 17. July 2016, (4.7. is coming, 18.7. leaving, 10 days of workshop + 3 days of festival)

Other workshops will join the area on 10 th, but there will be jam session and gatherings before too)

 

How to apply..

Write to Kačka, as the coordinator of the project:

katerina.suncab@gmail.com

DEADLINE for participants 14.5.!!!!!

drumcircle Park

Drumcircle – bubnování pro všechny

FB událost

Přijďte se vyblbnout do parku při netradiční oddechové aktivitě: bubnování v kruhu pod vedením Zdeňka Drahoše, při kterém nemusíte umět hrát na žádný nástroj ani znát hudební teorii. Hrát může naprosto každý!!!

Pořádají Šmidingerova knihovna a Jsme Strakonice v rámci projektu Park Open!

Počet účastníků není neomezený, proto bude nutné registrovat se předem přes webový formulář na stránkách Šmidingerovy knihovny (link na formulář sem vložíme, jakmile bude funkční).

Poplatek za účast bude 50 Kč, hradí se po předchozí registraci osobně v hudebním oddělení Šmidingerovy knihovny do 20. května nebo na místě v den konání.

PATEK_13_v_krivkach

Pátek třináctýho v Černý kuchyni

Literárně hudební menu v černé kuchyni strakonického hradu:

událost na FB

Přijďte do černé kuchyně na pásmo autorských čtení s hudbou. Neobvyklý literární večírek na neobvyklém místě, co víc si v tento magický den, pátek třináctého, přát :-)

Jiří Němčík – Smrthaus / hudební redaktor, blogger, spisovatel a rodilý Strakoňák bude číst ze své prvotiny Smrthaus a přidá i dosud nevydané povídky.

David Zábranský – Martin Juhás aneb Československo / spisovatel a držitel ceny Magnesia Litera (objev roku, Slabost pro každou jinou pláž) bude číst ze své nové knihy Martin Juhás.

Anna Militz – mladá polská bohemistka, autorka biografie spisovatelky Jany („Honzy“) Krejcarové-Černé, dcery novinářky Mileny Jesenské a architekta Jaromíra Krejcara, milenky Egona Bondyho nám osobně představí svou knihu.

hudební doprovod + vystoupení – Martin T.Patras (Walden) a František Ďuriš feat. Kuba Frydrýšek (Wessele)

Vstupné dobro-volné

Pořádají Jsme Strakonice & Šmidingerova knihovna

patek 13 8

patek 13 3. patek 13 4. patek 13 5. patek 13 2.

floating castle sunshine cabaret zeman na web

Filmový dobrodruh KAREL ZEMAN

Znova  jsme otevřeli brány přádelny, tentokrát byl víkend ve společnosti české legendy animovaného filmu, Karla Zemana. V pátek režisérův nejslavnější film, Vynález zkázy. V sobotu jsme po obědě společně s vámi i vašimi dětmi nahlédli do tajů animace, v podvečer jsme promítali nový dokumentární film o filmovém dobrodruhovi Karlu Zemanovi.

Akce má oficiální podporu pražského Muzea Karla Zemana.
 

Událost na FB

PROGRAM:

Pátek
17:00 Vynález zkázy – promítání nově restaurovaného nejslavnějšího filmu Karla Zemana (1958, 81 minut)

Sobota
13:00 otevřený atelier – výtvarná a animátorská dílna pro děti všeho věku

17:00 Filmový dobrodruh Karel Zeman – promítání dokumentárního filmu Tomáše Hodana o režisérovi Karlu Zemanovi

DSC04613 plakos

JEDÁRNA jede! /// Atlantic Cable // India / Walden

Jedárna se dává opět do pohybu a jede! V sobotu 31. října otvíráme v osm večer, topit budeme o sto šest, ale vemte s sebou každej aspoň tři kámoše, ať se to uvnitř rychlejc zadejchá. Přitápět budou i kucí na pódiu, line-up na podzimní večírek je přímo libovej!

…uvidíme se v tunelu, na jehož konci je kapela.

Událost na FB

 

ATLANTIC CABLE

Pražská superkapela, kterou začnete milovat do dvou minut a nepřestanete už nikdy. Kanaďan Tyson Cosby (ex-Squall), Ital Andrea Rottin (Neuvěřitelno, Oswaldovi) a Pražák Petr Humpál řečenej Bugrr (Děti deště). Dřevní blues atomovýho věku s garážovým drajvem.

WALDEN

Kdyby dědci z kapel Sebadoh, Pavement nebo Dinosaur jr. za mlada místo hamburgrů žrali smaženici z šumavskejch hřibů, mohlo to dneska znít zhruba jako Walden. A místo věčnýho trmácení se po světě si teď třeba mohli zahrát v Jedárně. Jejich blbost…

INDIA

Budějcká banda s kořenama v kapelách Black Tar Jesus, Microvomit, Nuly, Kidney Trauma atakdál… Instrumentální trio, proplouvající někde mezi krautrockem, noisem a psychedelií. Čerstvá akvizice labelu Stoned to Death, kde v létě vydali pět skladeb na splitu s Kidney Trauma.

Akce probíhá s laskavou podporou Šmidingerovy knihovny a MěKS Strakonice.
www.suncab.org
jedarna@email.cz

web tit DA

Přádelna přede

Letos jsme v rámci Dnů architektury otevřeli brány bývalé přádelny Na Dubovci. Tato úchvatná funkcionalistická budova byla poprvé ve své historii dějištěm nevídané kulturní slavnosti!

V pátek v osm večer kultovní film Tomáše Vorla, Kouř.
Po něm ve sklepě (v čechrárně) nastoupily kapely Wessele a Zutro.

V sobotu přádelna otevřela brány už v 15 hodin, aby uvítala hudební a taneční vystoupení, poté proběhla vernisáž výstavy s industriální tematikou, přednáška s komentovanou prohlídkou a promítání archivních záběrů města.

Po celou dobu byla otevřena výstava prací žáků ZUŠ vytvořených v otevřeném ateliéru v přádelně.

Akce by se nemohla uskutečnit bez podpory Šmidingerovy knihovny, Města Strakonice, ZUŠ Strakonice a Sunshine Cabaret :-) Díky!

fotky: Petr Kalaš

pradelna 3 pradelna 4 pradelna pradelna2


>>FB event<<

pradelna

PRAGO TIT na WEB

PRAGO UNION ve Strakonicích

Je to opravdu tak!
..aby toho letos nebylo málo.

Téměř po dvou letech domlouvání se to fakt podařilo!
16.října připluje Pragofka do přístavu Křemelka.

Páteční večer rozhoupou Prago Union při svojí strakonickej premiéře!

Takže pište si do diářů!

Haló Haló >>> HOT NEWS ! ! !

Je pravdou, že k nám letos nedorazí Prago s celou kapelou Champion sound.
Ale pro ty, co by jim snad nestačil Kato & Maro, máme skvělou zprávu!
Prago union totiž přijedou ve třech! A tím třetím neni nikdo jinej než sám kapelník Champion soundu RADIMO. Vy co jste viděli Prago s kapelou víte, že Radimo svou přísnou flétnou, saxofonem a mpc diriguje živou hudební složku tohohle jedinečnýho ansámblu.
Navíc koncert v téhle sestavě snad ještě nikde k vidění nebyl..

Večírek rozjedou jižní beatmakeri Nineteez z Vimperka, strakonickej pionýr Cemetery funk. a doufejme i b-boys ze Somebody else crew.

12001050_951265841582578_5645989203422928063_o 11998877_606945609445885_8134155360067704640_n

Strakonice Nejen sobě 2015

Děkujeme všem co dobrovolně vystoupili na festivalu, protože bez nich by se nikdy konat nemohl. Děkujeme městu za podporu a hlavně všem co se podíleli na samotné realizaci.

Je neuvěřitelné, že strakoničtí tvůrci ze všech kulturních směrů dokážou naplnit plnohodnotný multižánrový festival. Máme na co být hrdí.

Díky!

Fotky najdete zde.

www.nejensobe.cz

350 účinkujících i třicetičlenej tým organizátorů a pořadatelů už festival podporuje svou prací bez nároku na honorář, můžete přiložit ruku k dílu i Vy..

SNS web

no jo, další hihiHITHIT
tentokrát pro Strakonice a jejich první celoměstskej DIY festival

HITHIT

 

floating castle site-specific

FLOATING CASTLE site-specific 2015 / Slovinsko

Na festival Floating castle jsme přijeli s projektem Sinking songs, jež zapojil 24 účastníků z Čech a Slovinska.
Potkali jsme se na 14 dní na konci srpna 2014 ve Slovinské vesnici Kozárišče.
Mladí lidé s uměleckými zájmy přijeli, aby zažili radost z kreativního procesu, zkušenosti z oblasti scénografie a umění aplikovaném v sociálním životě.
Účastníci připravili prostředí, situace a instalace jako metafory a sebevyjádření konkrétních míst, jež poznali v okolí či písní a příběhů, jež si vybrali. Tvořili land art objekty, světelné instalace, a objekty zejména z přírodních materiálů. Tyto instalace se na konci projektu stali součástí festivalu Floating castle.
Během projektu se ke skupině připojil profesionální scénograf Tomáš Žižka, který s účastníky jejich nápady individuálně konzultoval a dodal projektu profesionální rozměr.
Účastníci měli mít šanci se důkladně naučit, prozkoumat a praktikovat nové přístupy kreativní tvorby založené na společném sdílení, vědomostech a zkušenostech jež zasahují do místní komunity.
Pro tyto nadšené mladé lidi byla výměna unikátní příležitostí být součástí site-specific mezinárodní události s významnou interkulturní a ekologickou dimenzí a orálním tématem.
Účastníci si zlepšili své dovednosti a schopnosti – osobní, ale také profesionální (na poli kreativity, umění, kultury a vzdělávání).
Naučili se porozumět rozdílnému vnímání evropské orální historie a paměti v duchu otevřenosti a tolerance jeden k druhému, k prostředí a k přírodě.
Projekt byl založen na velmi úzké spolupráci s místními obyvateli a podpořen Evropským programem Erasmus+

EU flag-Erasmus+_vect_POS

 

Powered by Teatro Matita

23. – 30.8.2015, Villages of Loška Dolina, Grad Snežnik, with its forests & fields

 

 

facebook event

1902987_992984070726394_5504484450200506735_n

Schedule:
ETNO HIST(e)RIA orchestra
20.8. – Izola
21.8. Ljubljana
22.8. – Mini Hist(e)ria – Gračišče

PRE-FESTIVAL
23.8. – Podcerkev (Loška Dolina): Histeria Orchestra & guests
24.8. – Cerkniško jezero (hidden music in the fields) // Babno Polje – Ensamble Lodi
25.8. – Babna Polica
26.8. – Kočja Vas (100 swings concert)

FLOATING
27.8. – afternoon OPENING of Floating
28.8. – morning – noon: games // from 18:oo Floating
29.8. – 10:oo Kozarišče // from 18:oo Floating Castle
30.8. – 10:oo – 12:oo Jutranja Matineja

MUSIC:

Etno Histeria Orchestra (INTL), Daniel Wall (USA), Fezayafirar (SWI, TUR), Zlabya (FR), I Salici (IT), Tullara Connors (AUS), Tatosh Banda (UKR), Kate Young (SCOT), Antonio San Martin (CHI), Hayelala (ISR), Gong Caravan (INTL), Tessa Devin (AUS),
Carlos Morales (ES), Monkeys samurái (CHI), Boka Tummtukoté (HUN), Cirkusz Ka (HUN), Zaquir (GER), Moon Bhai (IT), The Bohemia Kangaroos (INTL), Lucie Novakova (CZ), Daria & the Brothers (SWI), I Benandanti (IT / SLO), Žofka Kašparova (CZ), Ants on Glass (DE / AUT), Solo Per Uno (SWE), Fergus Mc Kay (SCOT / ITA), Wild Strings (FR / SK / SLO),
Gal Furlan & Elisa Ulan (ITA / SLO), The Breaks (SWE / SLO),
SLOVENIA: Ravi Shrestha & Miha Petric, Noreia, Gradgori!, Pan, Getonka, Fletno, EO7M, Igor Bezak, Tjasa Avsec, Klaudija & Gogi, Faronika,

THEATRE and other ARTS:

Dada Zirkus (A), The Vagabond Wagon Traveling Theatre (EST), Namlos (AUT / IT), Ensamble Lodi (IT), Circleimpro (HUN), Plastisches Theater Hobbit (DE), Violoop (AUT), Theatre of Inconceivable, ? Circo Soluna, Sinking Songs (INTL), Teater Libusin (CZ / UK) SLOVENIJA: Fičo Balet,Teater Cizamo, Lutkovno Gledališče Maribor, Tchopko, SepatKapate, Polona Prosen in Tea Vidmar, Jerca Cvetko, Nekaj Lebdečega, Teatro Matita, Teatro Papelito, Gledališče Zapik, Nika Solce

…a program se stále doplňuje

ment logo

MENTEATRÁL Neratov 2015

Druhý ročník festivalu divadel pracujících s lidmi s mentálním postižením.
www.menteatral.cz

HLAVNÍ PROGRAM
31.5. pátek
17:30 festivalová mše
18:00 slavnostní zahájení festivalu MENTEATRÁL
18:30 premiéra Jiné jeviště – Vinnetou
///////////////////////
1.8. sobota
10:00 Divadlo Ujeto – Dášo, vstávej!
11:00 Divadlo Aldente – Kdopak by se DS bál?
13:00 Divadlo Vzhůru nohama – Bar ve Folies
14:00 Divadlo Vzhůru nohama – Král Ubu
15:00 Divadlo z Pasáže – pohádka Kde je metla?
17:30 Hnízdo Um
19:00 Teatr 21 – Loď lásky
21:30 Taneční studio Light – JOLA
22:00 Jiné jeviště – premiéra krátkého filmu Příběhy ze záhoří
///////////////////////
2.8. neděle
11:00 společné zakončení festivalu MENTEATRÁL

 

OFF PROGRAM
pátek 31.7.
20:30 kapela Květy
22:00 Fork
23:30 DJ Hrabák

sobota 1.8.
20:00 27
22:30 Minikapela
23:30 DJ Bad MF Jarin

_kavárna Lebeda, divadelní workshopy pro děti i dospělé, naše kino, Herbárium v maringotce_

VSTUP NA CELÝ FESTIVAL DOBROVOLNÝ

událost na FB

mente program

11717316_867169736707837_1059392041322885777_o

Park OPEN! // Milenky starého kriminálníka

Milenky starého kriminálníka & live band Neuvěřitelno                                   FB událost

Němý film s živou hudbou kapely Neuvěřitelno.

Bláznivá němá komedie z roku 1927 s Vlastou Burianem v hlavní dvojroli :-) V restaurované, kolorované podobě a s doprovodem živé kapely!

Promítáme po západu slunce (asi 20:30). Před filmem budete moci shlédnout krátká videa, která vzniknou v rámci video workshopu během sobotního Design marketu, také v parku.

Promítání proběhne v rámci akce Park OPEN! Pořadá Sunshine Cabaret s podporovu Šmidingerovy knihovny a Města Strakonice. Vstupné je dobrovolné.

Deky a přátele s sebou! :-)

parohy

kino leto 20015 DesMar 2015 nahled2

DESIGN MARKET / Park OPEN!

událost na facebook

Startujte své diáře a zápisníčky! Opět po roce se sejdeme ve strakonickém parku na kreativním dýchánku. Letos to bude sobota 15.8. a budete si moci jak nakoupit, tak něco vytvořit… :-)

Prodejce a lektory dílen budeme postupně zveřejňovat.

Během dne se také můžete těšit na hudební vystoupení a večer na exkluzivní promítání!

Akce proběhne opět ve spolupráci s Volyně V Dolyně, za podpory Šmidingerovy knihovny a Města Strakonice.

PŘIJĎTE SI NAKOUPIT, ZATVOŘIT A ZAPIKNIKOVAT DO PARKU! :-)

 

10302697_10204960415226273_2709384670160458965_n

Maringotka vyráží do světa!

Herbarion | Bylinková Maringotka

100% hand&home made fair trade produkt z naší dílny.

Další DIY experiment. Vyrobili jsme maringotku, která nás (jak doufáme) bude doprovázet na našich cestách s Tylovou károu po venkově. Vejde se do ní divadlo i kuchyně. Sledujte kam popluje…

16482_1588022571465477_172738109043609765_n

 

Herbarion v maringotce v Hradci Králové na festivalu.

Report z Českého Rozhlasu kam jsme přijely na návštěvu.

Poslechněte si zde.

11130476_845537735537704_7678668997635255146_o

Esoasisi a Nick Cave: 20 000 dní na zemi

Začátek koncertu ve 20:30. Promítání po setmění.

FB událost zde

Karimatky a deky s sebou!

V případě ošklivého počasí se akce přesune do společenského sálu Šmidingerovy knihovny.

Esoasisi (klavír/housle/zpěv/Cheb)

Neni to žádnej popík, nenechte se mýlit! Sisi je zpěvák z někdejší punkový kapely Esgmeq a Skupina štěstí a klavírista není nikdo jiný než Eso z Esazlesa; v současné době jim vychází debutové LP u Silver Rocket – http://www.silver-rocket.org/news/335

kino katovice sugar

naše kino v parku /// PÁTRÁNÍ PO SUGAR MANOVI

Už se vám taky stejskalo po piknikovej sezóně v parku? Nezoufejte, projekt Park Open! proběhne i letos a první akce je za dveřma! V sobotu 13. června odpoledne vás rádi potkáme na Víkendu otevřených zahrad v Rennerových sadech a večer u glorietu na prvním letošním promítání. Pustíme vám na rozehřátí pár krátkejch animáků od Světlušky a jejích mrňat ze ZUŠ, a potom celovečerní biják Pátrání po Sugar Manovi. Příběh tak nepravděpodobnej, že kdyby se vylíhnul v hlavě scénáristy, nikdo by takovou fantasmagorii nechtěl točit. Kdyby se ovšem doopravdy nestal:) Hudební dokument s prvkama detektivky i melodramatu, kterej má mj. Oscara za nejlepší dokumentární počin roku 2012. Promítáme po setmění (cca od 21.30), karimatky nebo piknikový deky s sebou! A když bude pršet, nezmoknem, ale budem promítat v sále na hradě, kterej nám laskavě přislíbila Šmidingerova knihovna. Vstupné dobrovolné!

FB událost >>>

10845588_744365048988307_1475748204375677387_o balada shanghaipostman_web index jedarna kveten na web

Months of indecision, Sneeze, Sun on field >>> JEDÁRNA (zase) JEDE!

Neuvěřitelné se stalo skutkem a po dlouhých měsících nejistoty se vracíme do toho zapomenutýho sklepa za hradem!

Hned pro začátek pozvání přijala kapela Months of Indecision z Olympie (usa).

Melancholickej vibe podpoří strakonickej Sneeze (dost dobrý) a strakonickej akustickej dorost Sun on Field.

 

Živá kultura neni jen v jogurtech, teď je zase i v Jedárně, jedem!

 

joe na web dome -13

nové trubkárium // geo dome 13m

Máme nový trubkarium! Nový prostor, nová konstrukce posvěcená Amosem Komenským a hradeckým Divadlem DRAK.

Jeho tvar a vnitřní rozměry (výška je necelých 7 metrů) umožňuje hoooodně velkou projekci.

Videoukázky a více fotografií najdete už zanedlouho na těchto stránkách.

kapacita:

230 stojících

140 osob při hostině

175 sedídích / konference

kontakt: 773678805

10419985_392348764295909_5042591762756166533_n

velkej dome na web

11077431_1550917375175997_3048767922304210335_o

napis_1-320x320

Labyrint světa a ráj srdce / Komenský & Divadlo Drak

Za skromného přispění Sunshine cabaret vznikl výjimečný interaktivní divadelní projekt Divadla Drak Labyrint světa a ráj srdce spojuje divadlo, výtvarnou instalaci, výstavu a společenskou hru.

Inscenace je založena na principu tzv. imerzního divadla, kdy je divák zcela obklopen divadelní akcí. Celý prostor kolem něj může být jevištěm i hledištěm zároveň. Co v tomto prostoru divák zažije či uvidí, závisí na jeho vlastním rozhodnutí.

Diváci se v tomto imaginativním světě mohou svobodně pohybovat po celé budově/světě Divadla Drak, stejně jako poutník v Komenského díle, a postupně si skládat jednotlivé střípky příběhu.
11077431_1550917375175997_3048767922304210335_o

Inscenační tým:
Námět a koncepce: Dominika Špalková, Tomáš Žižka, Ondrej Spišák
Režie: Ondrej Spišák
Scénografie: Tomáš Žižka
Kostýmy: Dragan Stojcevski
Scénář a dramaturgie: Marie Nováková, Dominika Špalková
Hudba: DVA

Hrají: Lucie Bulisová, Tereza Dvořáčková, Anna Hrnečková, Dušan Hřebíček, Filip Huml, Jiří Kniha, Jiří Kohout, Václav Poul, Ján Sedal, Luděk Smadiš, Matija Solce, Jan Svoboda, Johana Vaňousová, Redy Vávra, Jiří Vyšohlíd, Milan Žďárský

Média: Michal Kindernay, Lukáš Matějka, Jindřich Pavlíček
Dóm: Martin Vadlejch, Lukáš Hadrava
Soundmaster: Petr Vyšohlíd
Světla: Jan Čipčala, Filip Poskonka
Technik: David Ledvinka
Propagace: Natálie Barcalová, Barbora Kalinová

Vyrobily dílny Divadla Drak: Jiří Bareš, Tereza Dvořáčková, Michaela Kudelková, Štepán Uherka

Určeno divákům od 11 do 100 let.

milenky stareho kriminalnika

Milenky starého kriminálníka

Milenky starého kriminálníka & live band Neuvěřitelno

21.března 2015 /// od 20 hodin //  K i n o   V o l y n ě  /

Chcete vědět, proč má Burian parohy?

Po roce se do volyňského kina vrací kapela Neuvěřitelno, aby znovu živě doprovodila promítání němého filmu. Po loňském mysteriosním horroru Příchozí z temnot uvedeme tentokrát v jihočeské premiéře československou grotesku Milenky starého kriminálníka z roku 1927, ve které se Vlasta Burian (v hlavní dvojroli) vyprávěním smyšlených historek o vraždách svých milenek pokouší uniknout manželství s Anny Ondrákovou. Promítáme z 35 mm pásu v nově restaurované, kolorované verzi! Vstupenky kupujte nebo rezervujte v předstihu v městském infocentru ve Volyni (tel. 380 123 525).

 

parohy

uklid na WEB

Jarní úklid na Staré řece

Ekoporadna Šmidingerovi knihovny, ČSOP Strakonice a neformální skupina Jsme Strakonice Vás zvou na:

Jarní úklid na Staré řece
v rámci kampaně „Clean up the world – ukliďme svět“

V sobotu 28.března ve 14 hodin se sejdeme za čističkou odpadních vod.
Po dvou letech se vrátíme do cenné lokality a společnými silami ji opět vyčistíme. Po úklidu zapálíme tradičně oheň a připravené bude i jídlo pro všechny zúčastněné.

Pytle na odpad i rukavice budou zajištěny.

Současně představíme novou kampaň „NAšE KOšE“ a jeden z košů přímo umístíme v této lokalitě.

info – Honza Juráš: 721658244

 

 

kos za COVkou

NAšE KOšE

NAŠE KOŠEADOPTUJTE SI SVŮJ KOŠ!

Nelíbí se Vám svinčík v ulicích, nebo na místech za městem kam chodíte s dětmi nebo jen tak na procházku? Víte o místech ve svém okolí, kde odpadkové koše přetékají nebo úplně chybí? A můžete s tím sami něco dělat? No jasně! Od toho jsou tu NAšE KOšE.

O co jde?

NAŠE KOŠE jsou společným projektem občanského sdružení Sunshine Cabaret a ekoporadny Šmidingerovy knihovny. Organizátoři projektu zajišťují výrobu košů, koordinaci jejich rozmisťování, výdej. Do dobrovolnického programu NAŠE KOŠE se může zapojit každý občan nebo skupina občanů města Strakonice, firma, organizace, provozovatel obchodu nebo majitel objektu ve městě – zkrátka kdokoliv, kdo má vlastní tip na vhodné umístění koše a je ochotný sepostarat o jeho pravidelné vysypávání.

Jak na to?

Stačí se ozvat na dole uvedený kontakt a domluvit se, kdy a kde si budete moci zdarma vyzvednout svůj koš se zásobou plastových sáčků (dle místa i s soupisem pravidelného svozu komunálního odpadu). Koš pak po domluvě s koordinátorem bude umístěn do veřejného prostoru na Vámi vytipované místo a Vám tak vznikne povinnost hlídat jeho naplnění. Když bude koš alespoň ze 3⁄4 plný, vyjmete z něj plastový pytel s odpadky, zavázaný ho vždycky před pravidelným svozem komunálního odpadu postavíte vedle popelnic, nebo ho prostě odnesete do nejbližšího kontejneru. Do koše pak dáte nový prázdný pytel.

Co za to?

Jak se píše výše, jde o dobrovolnický program. Odměnou za adopci koše a následnou péči o něj Vám tedy bude hlavně dobrý pocit z toho, že můžete sami něčím přispět k čistšímu prostředí ve městě, kde žijete. A dobrý pocit je (jak známo) k nezaplacení.

Kontakt: nasekose@email.cz

 

aktuality sledujte na www.nasekose.cz

 

Image.ashx susie asado

Susie Asado / Berlin ….. JEDÁRNA Jede!

Událost na FB

Na tenhle dvojkoncert se fakt těšte! Susie Asado je berlínský trio kolem zpěvačky Josephy Conrad. Tu už jste mohli ve Strakonicích vidět před osmi lety, odehrála tu s bráchou Philippem ještě pod názvem Crazy for Jane skvělej koncert na Mravenčí skále. Hudebně je to pořád něco na pomezí trochu divnýho jazzu a folku s hravou, lehce kabaretní pódiovou stylizací a znepokojivou atmosférou noirovýho filmu. Zpívá se převážně anglicky a má to celkem logiku, Josepha nepochází z Berlína, ale narodila se v Chicagu. A protože Susie Asado se poctivě věnujou i natáčení vtipnejch a výtvarně moc pěknejch klipů, který připomínají třeba fantastickej svět filmů Michela Gondryho, pár vám jich sem postupně dáme, abyste si ukrátili čekání. www.susieasado.com
……………………..……………………..…….
Italskýho muzikanta Andreu Rottina jste mohli posledních 5-6 let vídat v českých klubech jako nezaměnitelnýho sólovýho písničkáře, bubeníka brutální noise-punkový kapely Dracula Farmers i atomic-country-bluesových Atlantic Cable. A taky jako lídra kapely Neuvěřitelno, která tvoří hudbu k němým filmům. Jeho nejnovější koncertní kapelu Oswaldovi tvoří další Ital Carlo Veneziano a pražská bubenice Káka (jinak pevná součást ohromujícího zvuku kapely Unkilled Worker Machine). Andreovo skladatelskej rukopis poznáte po pár tónech, stejně tak postupně odhalíte nenápadnou inspiraci spaghetti-westernovou filmovou hudbou, španělským flamencem, psychedelickým rockem nebo freak-folkovým písničkářstvím. Takovej taliánskej eintopf, po kterým se jenom oblíznete. oswaldovi.wordpress.com

DE sign workshop web

adventní DeSIGN workshop v Jedárně

Přijďte si první adventní neděli do Jedárny na strakonickém hradě vytvořit vlastníma rukama dárek pro své blízké. Zkusíte si smaltování, plstění, drátkování, výrobu keramiky, svíček, vinutek, vytvoříte si šperky či doplňky z fima, organzy, pryskyřice, namalujete si svojí vánoční ozdobu, skleničku nebo hračku nebo si vycvaknete odznak s vlastním motivem.

Workshop proběhne v rámci adventních trhů na strakonickém hradě, za podpory města Strakonice.

Pořádá Sunshine Cabaret ve spolupráci s Volyně v Dolyně (www.volynevdolyne.cz)

FB událost


S dílnami dorazí:
Veronika Kovářová – malované sklo a ozdoby, pryskyřice
Pavlína Čepičková-Šůsová – keramika
Gabriela Vaňková (PK Ateliér) – smaltovaný šperk a nádobí
Šikovní výtvarníci – svíčky, razítka na tašky a prostírání, vinutky
Štěpánka Balvínová – malované hračky
Boženka Mikasová a Zuzka Hudcová – doplňky z fima a organzy
Eva Nahodilová – drátkované dekorace
Barbora Halló – plstěný šperk
Suncab – odznaky a placky s vlastním motivem

briansmith_jedarna-001

Brian Smith / Jedárna jede!

BRIAN SMITH (USA/Portland)
……………………..……………………..…………………..
Když se nám ozval tenhle blázen, jestli bysme mu nechtěli udělat ve Strakonicích koncert, tak jsme jenom řekli „no jasně“. Klip k jeho songu „This Must Be Life“ i song samotnej je nakažlivej jak žloutenka, a když se vám po ránu usadí v hlavě, budete celej den zářit jako jadernej odpad. Přijďte se uprostřed podzimu pohoupat na vlnách nekonečnýho hipísáckýho léta! Brian Smith z Portlandu, chlápek, kterej se jednou rozhod, že si splní svůj sen o životě na cestě, a tak si prostě v srpnu 2012 sbalil futrál s kytarou a od tý doby bez přestávky projel přes 40 zemí a koncertoval ve stovkách měst od Chile až k Pobaltí. Turné se jmenuje Living the Dream. Jak taky jinak.

FINAL CUT ladies and gentlemen
……………………..……………………..…………………..
Po koncertě neodcházejte, dáme si nášup! Maďarskej režisér György Pálfi řešil v roce 2008 stejně jako celá maďarská kinematografie nedostatek peněz na další projekty, a tak se na 4 roky zavřel do střižny, kde ze 450 převážně notoricky známých evropských i hollywoodských klasik sestříhal vlastní celovečerní film. Archetypální banální milostnej příběh, v kterým se hlavní hrdinové mění každých pár vteřin je nejenom jeden z nejoriginálnějších, ale hlavně nejvtipnějších filmů, co jste kdy viděli (a s momentálním hodnocením 89% se dere nahoru žebříčkem 200 nejlepších filmů podle uživatelů databáze ČSFD). Neuvěřitelná jízda od začátku do konce, kterou můžete sledovat jako napínavou story i zábavnej kvíz pro filmovýho fanouška. Tak schválně, kolik filmů poznáte?

Brian Smith / FB událost

jed

Cars & Trains a Big Pauper / Jedárna jede!

Park necháme na podzim spát, my ale nespíme, jenom se přesouváme pod střechu, rovnou do nejskvělejšího prostoru ve Strakonicích! Jedárna, jak většina místních ví, je dneska už jedů zbavenej bývalej sklad chemikálií, ale hlavně parádní klenutej sklepní prostor mezi lávkou přes Otavu, hradním příkopem a vchodem do letního kina. Město ho sice vyklidilo, ovšem tak nějak neví co s ním. My ale víme:) Chystáme tam hromadu akcí, začínáme už 3. října a celý se to jmenuje „JEDÁRNA JEDE!“ Jedete s náma?

// Dvojkoncert emerickejch muzikantů v Jedárně u hradu //

První akce a rovnou potenciální událost letošního podzimu! Nemíníme vás totiž šetřit. Dvojitá porce prvotřídní současný muziky zpoza Atlantiku. Dva chlápci z Portlandu v americkým státě Oregon.
Jeden si říká CARS & TRAINS a z těch dvou je to ten hodnej, aspoň podle muziky, kterou produkuje. Představte si něco fakt hezkýho – přesně tak to zní. Libovej folk v elektronickým trojobalu s chilloutovým kořením a melancholickou oblohou. Protřepat, nemíchat, z obou stran prudce osmahnout. Konzumovat vleže, s očima zavřenýma!
……………………..……………………..……………………..………….
Druhej má jméno BIG PAUPER a z těch dvou je to ten (jak jinak než) zlej. Instrumentální koláč s hip hopovou náplní, hutným psychedelickým krémem a noise-jazzovým sypáním. K tomu pološílená projekce s lo-fi estetikou osmdesátkovýho home videa a navíc vědomí, že tenhle chlapík má na svědomí remixový alba Becka, Radiohead a na paškál si vzal i Toma Waitse. Dlabe se to pochopitelně syrový!

 

Cars & Trains a Big Pauper / FB událost  

 

 

Bez názvu - 1 Bez názvu - 1 Plakát AW

Artwall

Projekt ArtWall Strakonice se týká prezentace umění ve veřejném a otevřeném prostoru. Hlavními záměry tohoto projektu je upozornit veřejnost na lokální tvorbu, představit ji a skrze ni dát možnost navázat novou spolupráci mezi lidmi, kteří by se za normálních okolností možná v tvorbě vůbec nesetkali. Vzbudit v lidech, kterým není lhostejná úroveň kultury v tomto prostředí touhu po inovaci a motivaci se na ní podílet. Podnětem k vytvoření tohoto projektu byla absence jakéhokoli legálního prostoru k představení existující / nově vznikající tvorby ve Strakonicích. Jsme přesvědčeni o tom, že tady existuje silný potenciál nápadů, jež stojí za to realizovat.

artwall úvodní

Dílčími cíli projektu je umožnit případným zájemcům se zadarmo prezentovat v galerii pod širým nebem (a rozšířit tak svoji tvorbu do povědomí obyvatel města), inspirovat další autory k vlastní tvorbě a případně k uspořádání výstavy v tomto místě.

Pokud něco tvoříte a nemáte prostředky k uspořádání vlastní výstavy, či vás prostě jen zaujal prostor galerie pod širým nebem, kontaktujte nás. Tyto výstavní plochy je možné využít i pro prezentaci místních škol, jejich vzájemnému setkání, spolupráci či vystavování klauzurních a školních prací.

Máte-li jakoukoliv připomínku nebo jakýkoliv nápad, který se týká námětu pro další výstavu, napište nám!

Projekt vznikl za finanční podpory nadace Think Big, byl iniciován neformální skupinou Jsme Strakonice a od 15.9.2012 je jejím oficiálním provozovatelem sdružení SunCab.

více zde: www.artwallstrakonice.cz

Logo TB_NO2