Onry Ozborn Strakonice

Onry Ozzborn & Fulvio Tulli na Ostrově

událost na facebook

Neskromně si myslíme, že tohle bude fakt událost. Vezem vám jednu ze špiček současnýho americkýho nemainstreamovýho (chcete-li „alternativního“) hip hopu, chlapíka, co vedle lidí jako Astronautalis, P.O.S., Sims, Dessa atd., spoluvytváří aktuální ksicht tohodle čím dál zajímavějšího žánru, v kterým se dějou vážně velký věci. Onry Ozzborn má za sebou bezpočet kolaborací, řadu alb ať už sólo nebo jako zakládající člen hip hopovejch kapel Grayskul, Dark Time Sunshine nebo Oldominion. Jeho introvertní, jakoby roztěkanej, ale zároveň strhující rap si prostě nenechte ujít, nic většího už vám letos nenabídnem.

Support obstará Fulvio Tulli, italskej písničkář žijící momentálně v Berlíně. Nabídnul se nám na stejný datum a my jsme neodolali, protože to zní super. Na Ostrově 1415 máme jediný kritérium výběru účinkujících: musí nás ta věc bavit. A Fulvio nás baví vrchovatě, takže celej večer se svým folkovým setem otevře.

Btw. od jara bude Ostrov fungovat na pravidelnější bázi a my vás hodláme překvapovat i takovýmhle zdánlivě nesourodým žánrovým mixem. Protože hranice obvykle existujou jenom v hlavě. Přijďte a vemte i kámoše, pak vám poděkujou!

https://onryozzborn.bandcamp.com/
https://fulviotulli.bandcamp.com/releases

slovoslet strakonice pro rodiny

Slovoslet / Program pro rodiny

Sobotní program pro rodiny s dětmi v rámci dnů poezie a mluveného slova Slovoslet 2018.

10-11:30 To je Istanbul – tvořivá dílna spojená s vyprávěním osobité malířky a ilustrátorky Terezy Říčanové. Účastnický poplatek 50Kč (děti do 3 let zdarma), doporučujeme rezervaci. Společenský sál ŠK.

13- 14:30 Vlk Šedivák a Pták Ohnivák – Tereza Říčanová, autorské pohádkové představení. Společenský sál ŠK

14- 17h Hrátky s poezií – otevřené tvořivé dílny. Umění mění, o.s. Vstupní hala odd.pro dospělé ŠK

15h Jak Béda našel poklad – Martin Zubal a děti a rodiče hud.kroužku DDM, autorské představení v kulisách od dětí z výtvarného oboru DDM (V.Hradská). Společenský sál ŠK

15:15 + 16:15 Tajemství lesní studánky – zážitková dílna pro celou rodinu. DramArt, z.s. Dětské oddělení ŠK.

16h Šnofonius a Mordulína – Dramatický obor DDM (I.Křešnička), tragikomické loutkové představení. Společenský sál ŠK

Kompletní program na www.slovoslet.cz
Rezervace dílen na slovoslet@seznam.cz

SLAM poetry strakonice slovoslet

Slam Exhibice / Slovoslet 2018

Zápas ve slamu Na Ostrově 1415 – v rámci Slovoslet 2018. O vaši přízeň se utkají Dr.Filipitch, Švéd, Vaněk, Martin Červenka a Martin Gregora

událost na facebook

Bude prostor i pro místní odvážlivce – Open mic – pište na filip.koryta@email.cz

Večernímu slamu předchází dílna Slam poetry s Dr.Filipitchem (od 13h ve Šmidingerově knihovně). Přihlášky na slovoslet@seznam.cz

poeme photographique

Poéme photographique / Slovoslet

Jednodenní výstava fotografií na téma „poezie“, která proběhne v prostoru Na Ostrově 1415.

událost na facebook

Poéme photographique – autoři fotografií – Pavel Drdel, David Sládek, Tomáš Hurský, Jan Michalik, Olivier Rohart, Petr Kalaš a Petr Borovička.

V 17h výstavu zahájíme vernisáží s hudebním vystoupením. Volný vstup na výstavu bude mezi 17 a 19h, poté můžete zůstat na Slam Exhibici (vstupné 100Kč) :)

více info o festivalu Slovoslet na www.slovoslet.cz nebo na facebookové události Slovoslet 2018

slovoslet strakonice

Slovoslet / Dny poezie a mluveného slova

Slovoslet / Dny poezie a mluveného slova 19.- 24.11. ve Strakonicích. Budete mít možnost zúčastnit se různých tematických dílen, se školou budete moci navštívit zážitkové poetické semináře nebo si pozvat vypravěče do třídy a spolu s celou rodinou můžete navštívit něco z ostatního, zejména sobotního, programu.
událost na facebook
od 18.11. Do dlaní vítr… – putovní výstava ke knize Básníci Strakonicka (vybrané texty a fotografie P.Kalaše, P.Borovičky a P.Drdela). Artwall Strakonice, ul.Želivského

19.11. 16h vernisáž výstavy ilustrací žáků ZUŠ Strakonice a promítání krátkých animáků (J.Petrášová). Čajovna Pod Stolem, Velké náměstí 44.
19.11. 16-20h Tvůrčí psaní / Do pohádky – napište si vlastní pohádku. Lektorka a spisovatelka, Martina Šimůnková. 150/100kč. Rezervace nutná. ŠK.

20.11. 16-20h Práce s hlasem – správné dýchání a hledání vlastního hlasu. Vede lektorka DAMU, Pavla Sovová. 150/100kč. Rezervace nutná. ŠK.

21.11. 15:30-18h Výrazové čtení – jak na správné předčítání? Dílnu vede herec a dabér Vilém Udatný. 100kč. Rezervace nutná. ŠK.
21.11. 18h Africké povídačky – Vyprávěná inscenace Martina Haka, 50kč, Dětské oddělení ŠK.

22.11. 16-20h Storytelling – vypravěčská dílna pod vedením mistra vypravěče, Martina Haka. 150/100kč. Rezervace nutná. ŠK.

23.11. 16-20h Kultura mluveného projevu – naučte se mluvit před lidmi. Lektorka Zdeňka Lukešová. 150/100kč. Rezervace nutná. ŠK.

24.11. 13-17h Slam Poetry – staňte se slamerem s mistrem ČR ve slamu Dr.Filipitchem (Filip Koryta). 150/100kč. Rezervace nutná. ŠK.

24.11. Program pro rodiny s dětmi. Šmidingerova knihovna:
10 – 11:30 To je Istanbul – tvořivá dílna s ilustrátorkou Terezou Říčanovou. 50Kč. Rezervace na slovoslet@seznam.cz
13:30 Vlk Šedivák – autorské loutkové představení, Tereza Říčanová.
14 – 17h tvořivé dílny poezie a ilustrace. O.S.U.M., o.s.
15h Jak Béda našel poklad – autor Martin Zubal + Rodiče a přátelé MŠ a ZŠ Lidická, výprava výtvarný kroužek DDM (V.Hradská).
15h, 16h Tajemství lesní studánky – zážitková dílna pro rodiny s dětmi. DramART, z.s.
16h divadelní představení (bude doplněno)

24.11. 17h Poéme photographique – vernisáž fotografické výstavy. Na Ostrově 1415.
24.11. 19h Slam exhibice – vystoupí ostřílení slameři jako např. Dr.Filipitch (Mistr ČR ve slamu 2018), Švéd (finalista MČR) i místní odvážlivci (přihlášky na filip.koryta@email.cz), Na Ostrově 1415, vstupné 100kč.

Pořádá Sunshine Cabaret z.s. a Šmidingerova knihovna (ŠK). Info naleznete také na www.slovoslet.cz. Rezervace dílen na slovoslet@seznam.cz.

na ostrove 1415

NA OSTROVĚ 1415 …náš nový prostor

Po letech se podařilo našemu podivnému ansámblu dostat až do samého srdce našeho města.

Zpustlá továrna, v jejíchž útrobách jsme našli útočiště, začala pátkem 21.9.2018 fungovat jako multifunkční prostor, kam chceme v budoucnu zvát divadla, kapely, vizuální umělce, a to opět nejen z naší kotliny, ale také ze zahraničí.

Vyjma pár menších akcí které proběhnou před koncem roku, bude prostor až do jara 2019 víceméně uzavřený, abychom měli čas na dolazení detailů a dokončení úprav prostoru.

Věříme, že tento počin je krok správným směrem, krokem který města jako jsou i Strakonice rozhodně potřebují.

zůstaňte nalazeni!

ostrov suncab sunshine cabaret strakonice divadlo

 

The Giant Undertow na Ostrově

The Giant Undertow na Ostrově

Máte rádi Johnnyho Cashe? Tak tohle bude koncert přesně pro vás. Ital Lorenzo, kterej se skrývá za názvem The Giant Undertow má Johnnyho Cashe zjevně taky rád. Ba co víc: má téměř identickej hlas. Dělá ale vlastní a naprosto svébytnou muziku, temnej folk, kterej si půjčuje tu a tam něco z outlaw country nebo americany obecně. Vaše slechy přijede potěšit 3. listopadu. Buďte tam, my tam budem!

událost na facebook

Tady něco k poslechu: https://thegiantundertow1.bandcamp.com/album/the-weak

Btw. Lorenzo působí taky ve sranda projektu / kapele The Johnny Clash Project, která se soustředí na coververze britský punkový kapely The Clash, hraný ovšem v country verzích ve stylu Johnnyho Cashe.

dny architektury strakonice 2018

Dny architektury Strakonice

I my se letos opět přidáme k celorepublikovému Dni architektury, tentokrát proběhne beseda, promítání několika dokumentů, komentovaná procházka a koncert.

událost na facebook

Program:
27.9. 17h EPIcentrum – beseda na téma Občanské iniciativy. Sál DDM, besedu uvádí Tomáš Tříska.
28.9. Filmový večer:
19h DK – dokument o životě a smrti radikálního architekta Davida Kopeckého, 2013
21h Na věčné časy – Relikty architektury socialistické éry, Série deseti krátkých experimentálních filmů režisérky Haruny Honcoop. Audiovizuální mozaika mapuje poválečnou architekturu socialistické éry v jedenácti zemích východní Evropy, včetně České republiky. Na Ostrově 1415 (bývalá tiskárna Tomášek)
22h překvapení
29.9. 14h Strakonická nemocnice – komentovaná procházka areálem nemocnice s architekty. Sraz u glorietu v Rennerových sadech.
20h koncert Tomáš Palucha. Na Ostrově 1415. Vstupné 100Kč.

Děkujeme Městu Strakonice za pronájem prostoru Na Ostrově i finanční podporu akce.

tomas palucha strakonice dny architektury

Tomáš Palucha na Ostrově

událost na facebook

Tomáš Palucha je proměnlivá kapela, složená z muzikantů kolem ústřední dvojice Honzy Tomáše a Libora Paluchy. Momentálně čítá čtyři členy, z nichž tři jsou zároveň součástí aktuální koncertní sestavy kultovní HC kapely Lvmen… a stejně jako Lvmen patří k nejrespektovanějším kapelám současnosti. Jejich poslední alba Guru (Silver Rocket, 2016) a letošní novinka Čaro (Day After Records, 2018) kapelu rázem dostala do širokého povědomí a dočkala se bezvýhradně nadšeného přijetí kritiky. Guru, plná skvělých hostujících muzikantů z ČR i zahraničí, figurovala prakticky ve všech výročních anketách a žebříčcích mezi deskami roku, Čaro má podle dosavadního ohlasu nakročeno úplně stejně…

Honza i Libor vyšli z DIY punk/hardcore scény a prošli (nebo jsou pořád jejich součástí) kapelami nebo projekty Thema Eleven, Mother, Kovadlina, Sítě nebo Repelent SS. Muzika, kterou vytváří společně pod názvem Tomáš Palucha vás proto dost možná překvapí svou přístupností. Zvuk tvrdých kytar využívá jen zřídka, daleko víc se nese v poklidném tempu a pozvolném rozvíjení nenápadných motivů, plíživě a hypnoticky gradovaných až do noisových pasáží. Neokázalá, vtahující, obrazotvorná a svobodná hudba, která se vymyká škatulkám, staví hlavně na jemné souhře dvou kytar, obejde se až na výjimky bez zpěvu a na koncertech ji příznačně doprovází projekce (což není náhoda, protože Tomáš Palucha si několikrát vyzkoušeli i doprovod k němým filmům – a to spojení je v jejich podání naprosto přirozené). Nechte se pohltit!

Koncert je součástí (a zakončením) letošních Dnů architektury. Sledujte plakáty a samostatnou událost DA! Hrát se bude Na Ostrově 1415, začínáme ve 20 hodin, vstup 150. Bar bude. Známý vemte všechny, budou vám vděčný a místa máme dost :)

pecha kucha strakonice vol 6

PKN vol #6

Deset svižných prezentací zajímavých a inspirativních osobností opět ve Strakonicích.Hudební after party s kapelou DebbiLove (cca od 23h)Vstupné 100Kč

Do areálu bude možné vstoupit od 19:30 a počet míst je omezen.

Doporučujeme rezervovat vstupeneky na pechakucha.strakonice@gmail.com nebo tady na fb do zprávy.

Děkujeme Městu Strakonice za podporu a poskytnutí prostor.

Hosté:
Josef Šetele, Adam Vondřička, Roman Šedina, Tadeáš Šíma, Jindřich Štreit, David Šmitmajer, Kateřina Šedá, René Zelenka, David Sládek, Bio Masha

zve vás sunshine cabaret / jsme strakonice
Andy the doorbum strakonice jsme strakonice

Andy the Doorbum

V sobotu 1. září vám dovezeme fantastickýho muzikanta a performera původem z Pensylvánie. Věc, která je úplně mimo kategorie, napůl koncert, napůl divadelní performance, pohanský masky, obrovskej hlas, před kterým se drolí i kameny, a krásně vymyšlený melodie, který nedostanete z hlavy. Čekejte mohutnej chraplák á la Tom Waits nebo Jason Webley, mrazení v zádech, slzy v očích a silnej zážitek, na kterej nezapomenete. Nic menšího tentokrát neslibujem. Andy the Doorbum!

událost na facebook

erotikon neuvěřitelno strakonice kino

Erotikon & Neuvěřitelno v parku

Poslední promítání letošního filmového léta, tentokrát v Rennerových sadech. To nejlepší, co vám můžeme nabídnout, je spojení němého filmu a živé hudby. Akce s unikátní atmosférou, tentokrát s filmem Erotikon, snímkem Gustava Machatého z roku 1929, který se řadí k nejvýznamějším filmům němé éry československé kinematografie vůbec. Hudební doprovod k němu složila kapela Neuvěřitelno, trio, které tvoří Andrea Rottin (též Oswaldovi / elektrická kytara, zpěv), Tomáš Majtán (též Vlněna / bicí, mandolína, zpěv) a Jan Procházka (člen univerzitního orchestru Masarykovy univerzity a divadelní kapely Radio Gafa / kontrabas, zpěv). Vedle běžných nástrojů využívá kapela i netradiční instrumentaci (v akci uslyšíte třeba kuchyňské nádobí).

Promítáme po setmění, karimatky nebo deky s sebou! Vstupné jako vždy dobrovolné!

událost na fb

https://neuveritelno.wordpress.com/

Stoletý stařík na Jezárkách

Stoletý stařík na Jezárkách

Páté promítání letošního filmového léta: skvělá severská komedie podle knížky Jonase Jonassona Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel.

Dlouho před začátkem promítání kolem půl deváté to vypadalo nějak takhle, než se „parčík“ na Jezárkách zaplnil do posledního místa. Stoletý stařík potěšil a pobavil kolem dvou stovek diváků. Děkujeme, jste skvělí! Těšíme se na vás za týden v parku u Erotikonu, přijďte všichni a vemte i přátele, vejdeme se pohodlně!

událost na facebook

jsme strakonice naše kino jsme strakonice naše kino2 jsme strakonice naše kino1

kino sirotčinec strakonice

Sirotčinec slečny Peregrinové na Podskálku

Čtvrté promítání Filmového léta proběhne na strakonickém Podskalí – přesné místo zveřejníme později, abyste to měli napínavější :) Vstupné jako vždy dobrovolné, karimatky nebo deky s sebou.

událost na facebook

A co si pustíme?

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, adaptaci románu Ransoma Riggse a zatím poslední dokončený film Tima Burtona, který už přes tři desetiletí točí popkulturní pohádky pro odrostlé děti s horrorovou atmosférou, vtipem a nezaměnitelným, roztomile morbidním kouzlem, a zabydluje je znovuoživenými příšerami kinematografického dávnověku nebo monstry vzešlými z vlastní fantazie (Střihoruký Edward).

design market strakonice

Design market a workshop / Park open!

Další ročník tvořivého setkání v Rennerových sadech se uskuteční v sobotu 11.8. od 14hodin. Máme pro vás připraveno deset dílen, opravdu krásný doprovodný program a večer bombastické promítání, čtěte dále :)

událost na facebook

tvořivé dílny:
Malování na textil – Jitka
Čelenky pro víly – Šárka
Recyklační dílny – Vlaďka, Štěpánka a Jana (Stejika s.r.o.)
Zdobení medových ksichtíků – Eliška
Korále z Ugandy – Veronika
Epoxy – Anežka
Drátkování – Lenka
Květinové zápichy – Jana a Papírový tyjátr

Doprovodný program
Srdce pro Strakonice – tvořivá dílna, výtěžek poputuje do kasičky místní nadace

Malování na obličej

Hadrárna – výměnný bazar (Stejika s.r.o.)

Loutkoviště – úžasné loutkové hřiště (Z.Smolová a P.Gaffney)

u dílen se platí poplatek za materiál, vstup do Loutkoviště zdarma.

20:30 Promítání – Erotikon + Neuvěřitelno – němý český film režiséra G.Machatého s živým hudebním doprovodem Strakoňákům již známé kapely Neuvěřitelno. Vstupné dobrovolné.

Spalovač mrtvol promítání strakonice

Spalovač mrtvol na Ostrově

Filmové léto pokračuje třetí projekcí pod otevřeným nebem. Tentokrát jsme se sešli v lokalitě Na Ostrově, industriálním areálu bývalé textilky Fezko, na dvoře jeho nejvybydlenější části.

horror na dvoře bývalé textilky Fezko na Ostrově si nenechalo ujít přes 200 diváků!!! My se nestačíme divit, děkujeme a budeme rádi, když nám pomůžete dál posouvat hranice návštěvnosti a vytvářet na promítáních skvělou atmosféru. Díky Marek Rydval za fantastickej popcorn, příště chceme zase! Děkujem taky všem dobrovolníkům, kteří nám pomáhají naše mobilní kino stavět i uklízet!

Vstupné dobrovolné. Karimatky nebo deky s sebou. Promítáme po setmění, čas začátku je proto orientační.

fotoreport strakonického denníku

událost na facebook

Hanakuso Strakonice

Hanakuso & Inukaze v Černé kuchyni

Druhý koncert v Černé kuchyni v naší režii a s laskavou podporou Šmidingerovy knihovny. Japonský písničkář z města Kóči Hanakuso (Holub z nosu) hrál ve Strakonicích před rokem a kdo jste tehdy dorazili, máte možná oči navrch hlavy ještě teď. Chlapík, kterej při vystoupení vypotí víc, než sám váží (což by byl celkem fajn vtip, kdyby to nebyla pravda). Akustická kytara a japonsky expresivní zpěv, punkovej drajv a neuvěřitelný nasazení. Tentokrát s ním přijede ze stejnejch končin Inukaze (Psí vítr), kterej se řadí do škatulky noise-blues. Vazbící elektrická kytara, zvuková stěna, kterou volně staví na bluesovým základu a vokál (jak jinak) úplně mimo evropský měřítka :) Začínáme ve 20 hodin.

událost na facebook

Děda Jožka Strakonice

Děda Jožka a jiné příběhy

Vypravěčský mistr Martin Hak vás prostřednictvím barvitého vypravování pozve do světa vlastní fantazie. Nejlepším tvůrcem vlastních představ jste vy sami. Storytelling jako otevřená dvířka do fantazie Ve Strakonicích ojedinělý zážitek pro všechny věkové kategorie.

Vypravěčská inscenace pro smíšené publikum dětí (od 6 let), rodičů i jejich rodičů. Obsah i vypravěč přímo provokují k uvažování nad tématy jako touha po dobrodružství, touha vyzkoušet, sáhnout si, štěstí ve smyslu „klika“, riziko a nebezpečí v životě dětí i dospělých. Jde o několik krátkých navazujících příběhů o jistém dědečkovi v době, kdy byl klukem. Vypravěč vytváří prostor pro reakce diváků a ti mají příležitost se smát, ale i přemýšlet, reflektovat vlastní životní situace a zážitky.

Délka 60 minut.
Dětské oddělení Šmidingerovy knihovny (III.nádvoří strakonického hradu)

událost na facebook

Hazel atlas sunshine cabaret

Hazel Atlas v Černé kuchyni

Na dvorečku Černé kuchyně (vchod z průjezdu mezi II. a III. nádvořím strakonického hradu) pořádáme první červencový týden dva koncerty. Tady je první z nich: v neděli 1. července přijede zahrát Kevin Robert Thomson, kytarista kalifornské kapely Enablers. Jeho sólový písničkářský projekt se jmenuje Hazel Atlas. Elektrická kytara a zpěv, pomalu plynoucí, nevtíravá, zadumaná záležitost pro letní nedělní večer jako stvořená. Začnem ve 21 hodin, přijďte včas!

Za pomoc děkujeme Šmidingerově knihovně!

událost na facebook

NANA koncert strakonice s láskou Vincent strakonice

S láskou Vincent / Filmové léto

Strakonické filmové léto odstartujeme už 1. června na náměstí!

událost na facebook

Promítat se bude S láskou Vincent, tak trochu detektivní příběh, především ale filmová pocta malíři Vincentu van Goghovi, tvořená animací 66 960 originálních olejomaleb, vytvořených 125 současnými umělci podle 94 van Goghových obrazů. Jeden z nejoriginálnějších filmů poslední doby, vítěz Evropských filmových cen (nejlepší animovaný film).

Začínáme po setmění, cca ve 21.30. Karimatky nebo deky s sebou! Vstupné dobrovolné! Vhodné i pro děti od 2. stupně ZŠ.

kino v parku park open

Divadlo v parku / Park OPEN!

Celodenní program nejen loutkových divadel pro rodiny s dětmi volně navazuje na loňskou akci Loutky v parku.

událost na facebook

Program:
9h DDM – Sněhurka a sedm trpaslíků
10:30 Rodiče a přatelé MŠ Lidická – Dlouhý, široký a bystrozraký
13h Já to jsem – Kolotoč pohádek
14:30 Jeka Dunovice – Honzík nebo vodník, Dobrou chuť, dědoušku
16h Jiskra Borovany – Červená karkulka
17:30 Tlaminy – Life in mobil aneb Céčka

Po setmění (cca 21:00) – promítání – krátké animované filmy žáků ZUŠ J.Petrášové a Malý pán (loutkový film, Buchty a loutky)

Programem dopoledne provází Martin Zubal a odpoledne Ondřej Homolka

Doprovodný program:
od 10h
Odsvětlušky (Jitka Petrášová) – animační dílna
od 14h
Papírový tyjátr (Jana Halló) – papírové loutky a škrabošky
Loutky bez hranic (Danča Klimešová) – loutky

Program proběhne v rámci projektu Park OPEN! a celorepublikové Víkendu otevřených zahrad s podporou Města Strakonice.
Pořádá Jsme Strakonice a Sunshine Cabaret, z.s.
Občerstvení zajištěno – Suncab Bar :)

Vstupné na divadla i promítání je dobrovolné.
Tvořivé dílny za příspěvek na materiál.

pecha kucha vol 5 strakonice2

Pecha Kucha night vol#5

…je to tak, pečeme 5. vydání Pecha Kucha Night.
Večer plný inspirativních osobností proběhne 11.května v úžasném prostoru známém jako bývalá Mototechna ve Volyni – původně Minibergerova továrna, tu původně založil mistr koželužský Jáchym Miniberger (1813-1881).

tři výstavy / promítání / koncert

uálost na facebook
Tentokrát upečeno společně s Volyně V Dolyně a Městským muzeem Volyně.

RADĚJI ZEŠÍLET V DIVOČINĚ / Aleš Palán
Jakub Pubal
Petr Beneš
PELLWOOD / Ivan a Vojtěch Pelíškovi
LETS – BuďSob / František Vávra
Michal L. Hořejší
Vladimír T.Gottwald
Miroslav Růžička
KRÁSY ŠUMAVY / Jindřiška Černá

Doprovodný program:

Iluminiscence – Miroslav Růžička, obrazy

Mezi – Pavel Škoda, obrazy

Cesta od Kabrhelové ke Komárkové (1923 – 1932). Figurální sochy volyňského rodáka Josefa Boháče (1890 – 1978) ze sbírky Městského muzea Volyně.

Krásy Šumavy, turisticko-propagační přednáška se světelnými obrazy z pera Stanislava Laciny (1878-1955) – promítání dokumentu

23:00 koncert Tygroo / Praha – klezmer, balcan disco, hip hop, funk, dub step…

Vstupné 100kč
Výstavy budou otevřeny od 18:30 pouze na tento jeden den.
Dopravu ze Strakonic a/nebo zpět si rezervujte na pechakucha.strakonice@gmail.com

www.pknst.cz
FB Pecha Kucha Night Strakonice

aleš palán raději zešílet v divočině jsme strakonice

Raději zešílet v divočině

Beseda s autorem knihy o šumavských poustevnících, publicistou Alešem Palánem, doprovázená promítáním fotografií Jana Šibíka. Pro velký zájem přesouváme z čajovny do společenského sálu Šmidingerovy knihovny na III. nádvoří strakonického hradu. Místo si můžete rezervovat na jsmestrakonice@email.cz
Knihu bude možné si od autora zakoupit.
Vstupné dobrovolné.

Někteří si postavili v lese chýši, jiní žijí v maringotkách, případně na horských samotách. Jeden přespává přímo pod stromy. K některým se dá dojet autem, k dalším se musí pěšky. Šumavští poustevníci, samotáři, jejichž názory a životy se nepodobají vůbec ničemu, co znáte. O setkáních s nimi je tato kniha.

Osm rozhovorů s lidmi žijícími dlouhodobě mimo civilizaci přináší pohled do tajuplného světa, o jehož existenci nic nevíme. Setkáváme se zde s divokými zvířaty, krutými zimami, dokonce i s přízraky. Někteří samotáři jsou vysloveně racionální (zejména obě zpovídané ženy), jiní vyprávějí svůj život trochu jako mýtus. I ten má svou výpovědní hodnotu, jen jinou než výčet ověřených faktů. Způsob, jakým novodobí poustevníci v krajině přebývají, se ostatně dost možná mýtem brzy stane. Pokud se jím už nestal.

Smyslem knihy Raději zešílet v divočině není katalogizace podivínů ani alternativní průvodce po největším českém pohoří. Je jím ponor do tajuplných zákoutí krajiny a lidské duše. Do dlouhodobé samoty a odloučenosti, do paralelního světa, který přesto tomu našemu klade velmi znepokojující otázky. Rozhovory s šumavskými samotáři vedl spisovatel a publicista Aleš Palán (Magnesia Litera, Cena Českého literárního fondu), snímky přispěl fotograf Jan Šibík (Czech Press Photo, Golden Prisma Award).

Dáša Fon Fľaša Garážovej koncert v garáži vol. VI

Garážovej koncert v garáži vol. VI / Dáša Fon Fľaša

Jaro je tu a my zas máme roupy. Takže když se nám na poslední chvíli ozval slovenskej pankáč Dáša Fon Fľaša, že shání koncert u nás na jihu, tak jsme řekli jo. Zvážili jsme, jestli venku na večer neni ještě trochu chladno, a protože asi trochu je, koncert bude v garáži. Dášovo akustický punkový vypalovačky si poslechnem pod střechou u kamen, vstupný bude tradičně dobrovolný, klouzavý – ale 50 Kč ještě nikoho nezabilo, takže to berte jako doporučený minimum.

událost na FB

dáša fon fláša strakonice garážovej koncert

DxFxFx Strakonice DxFxFx Strakonice 2.

 

 

čajovna pod stolem básníci strakonicka

Do dlaní vítr

Vernisáž výstavy vybraných ilustrací s texty z antologie Básníci Strakonicka. Kniha vyšla v prosinci loňského roku v nakladatelství LUX a mapuje tvorbu téměř třiceti autorů z regionu Strakonicko napříč generacemi. Texty doprovází fotografie Petra Borovičky, Pavla Drdela a Petra Kalaše (Fotografové Strakonice )

V rámci vernisáže zazní vybrané básnické texty z úst autorů antologie (M.Sýkorová a M.Štěpánek) a hudebně večerem provede Václav Braun, Marek Ředina (PanSpace) a Václav Žák (violoncello)

Výstava potrvá do 13.6.2018

událost na FB

floating castle Listolet strakonice barmeo

Listolet 17.3. / koncert v Espresso Barmeo

V Espresso Barmeo 17.3.2018

událost na FB

Listolet – to je tajný měsíc mezi říjnem a listopadem..

Konečně se tihle hoši posbírali ze svých projektů a vyráží na tour a to takovou, že z Brna dovalí až do Strakonic.

Nenechte si ujít! Vyladěná elektrofolková fůze s výlety daleko za hranice žánru a to vše zahrané precizníma muzikantama. Hudba s hlavou i patou..

V edičním plánu brněnského vydavatelství Indies Scope Records jsou nejroztodivnější hudební projekty, s nimiž se lze v rádiu či v televizi setkat jen stěží. Hudební názory stojící mimo hlavní proud tak nezávislá hudební scéna stahuje do klubů a na alternativně orientované letní festivaly. Do podobné kategorie patří i brněnský Listolet

www.listolet.cz

 

PKN 4

Pecha Kucha Night vol.4

Poslední výstřel..

Čtvrté vydání strakonické Pecha Kucha Night.
Předsváteční zimní setkání s desítkou inspirativních osobností, které se Vám představí ve formátu 20×20 (dvacet obrázků po dvaceti vteřinách, necelých sedm minut čistého času), je to opět výzva. Buďte u toho! :)

www.pknst.cz

Skleník Přádelny závodu S na Dubovci

 

 

oldseed strakonice

Oldseed / Garážovej koncert v garáži vol. V

Craig Bjerring hraje pod jménem Oldseed. Pochází z kanadskýho Winnipegu, v ČR už párkrát hrál – třeba na společným turné se Scottem Kellym (Neurosis). Hraje prostě písničky: folk šmrncnutej trochou country s výbornejma a zhusta dost osobníma textama. Kytara, zpěv (ve studiu mnohdy obohaceno o další instrumenty, třeba mý oblíbený banjo). Co víc na tom chcete vymejšlet, když už je to dávno vymyšlený, že jo? Kdo jste v garáži viděli Tima Remise nebo naposled Jamese P. Honeyho, tak přijďte zas, bude to milý jako vždycky. Klouzavý vstupný 50 až 100 Kč podle možností vašich šrajtoflí.

 

Pecha kucha night strakonice vol.3

Pecha kucha night Strakonice vol.3

PKN vol #3 | 29. září

..a je to tady!
PKN Strakonice a její 3. vstup do strakonických kulturních vod.

Arch Vader | ARCHWARS
Jan Alex Řezáč | architekt
Petr Zeman a Kateřina Nohelová | Prázdné domy
Braasi Industry | street wear
Respekt Madam | Marie a Jan Kordovští
Posedlí | posedy
Adam Scheinherr | LIBEŇSKÝ MOST NEBOURAT, NEROZŠIŘOVAT
Eva Hanzalová | designérka
Martin Kožnar | architekt

Děkujeme, bylo to velký!

událost na Facebook

strako:nice_2017

 

Pandoo

Cesta na měsíc feat. PANDOO

V rámci festivalu Strakonice nejen sobě jsme si na páteční večer pochystali tuhle pecku na náměstí. Promítnem vám historicky první (a pochopitelně němý) sci-fi film Cesta na Měsíc z roku 1902 s živým hudebním doprovodem, o který se postará Pandoo, jeden z největších talentů současné klubové scény! Po filmu pak uvidíte dokument o Cestě na Měsíc a restaurování její jediné dochované kopie „Podivuhodná cesta“. A aby toho nebylo málo, Pandoo po skončení odehraje regulérní koncert na náměstí před kavárnou Barmeo (za deště se přesouvá dovnitř). Vstup (dobro)volný.

událost na Facebook

Autokino Doblba web

Autokino DOBLBA!

Ve čtvrtek 14.září si zajeďte na první strakonické autokino na parkovišti u Bati..
Od 21hodin budeme promítat film Petra Vachlera DOBLBA!

hrají: Jaroslav Dušek, Petr Čtvrtníček, Marek Daniel, Lenka Krobotová, Věra Křesadlová, Nela Boudová, Vlasta Dušek, Tomáš Matonoha, Olga Schmidtová, Josef Polášek a další..

sns strakonice

Strakonice nejen sobě 2017

Několikadenní veřejná přehlídka všeho, co ve Strakonicích souvisí s významem slova „kultura“.

Vstup na celý festival je ZDARMA!

událost na Facebook

www.nejensobe.cz

Cílem je ukázat během několika dní to, co vzniká v kultuře ve Strakonicích. Zlidštit a oživit veřejné prostory města, více propojit scénu s místními obyvateli i vzájemně, zvýšit povědomí o strakonické kultuře obecně. Cílem je i pomoci místní kultuře více se vydávat mimo hranice strakonického regionu.

Pokud jde o samotný festival, jeho návštěvníci by se měli co nejvíce pohybovat ve městě (po jednotlivých místech konání akcí). Ve stejný čas nechceme křížit konání typově stejných akcí. Následně poskytneme potřebám účinkujících, města a všech zúčastněných, kteří do toho jdou, reprezentativní informační a propagační materiál o tom, kdo ve Strakonicích něco vytváří.

Pojďme společně ukázat bohatost a rozmanitost strakonické kultury!

James P Honey baron prášil Strakonice

Baron Prášil na mutěnickém jezzu

Poslední promítání letošního Filmového léta se uskuteční za šumění řeky Volyňky na jejím pravém břehu u mutěnického jezu, oblíbeného přírodního koupaliště. Plavky, špekáčky, piknikové koše, karimatky, lehátka a deky s sebou! Promítáme po setmění (cca od 21 hodin). Vstupné dobrovolné!

Byli jsme nuceni k drobné programové změně, kterou nám snad nikdo nebude mít za zlé: protože původně ohlášená, nově restaurovaná Cesta do pravěku bude mít volná promítací práva až od poloviny září (a tedy ji budeme moci veřejně promítnout asi až během Filmového léta 2018), nahradili jsme ji jiným titulem režiséra Karla Zemana. Baron Prášil je jeho asi nejvtipnější a nejimaginativnější film, přístupný všem věkovým kategoriím. Přijďte si užít Miloše Kopeckého na dělové kouli v restaurované kopii na velkém plátně a pod hvězdami!

Pořádají Jsme Strakonice a Suncab.org.
Podpořeno městem Strakonice v rámci oslav 650 let.

 

událost na FB

neuvěřitelno

4 krátké grotesky s živým hudebním doprovodem

Vrchol letošního filmového léta!!! Promítání, které si nenechte ujít, protože se nebude opakovat! Kapela Neuvěřitelno, ověnčená za doprovodnou hudbu k němým filmům cenami ze zahraničních festivalů, přijede do Strakonic znovu po dvou letech. Tehdy v parku uvedla skvělou celovečerní grotesku s Vlastou Burianem „Milenky starého kriminálníka“ a vyprovázel ji potlesk 120 nadšených diváků a pořádná letní bouřka, která ze slušnosti počkala do závěrečných titulků… Letos Neuvěřitelno přiveze svůj zatím poslední program: 4 krátké americké grotesky s komikem Maxem Davidsonem z let 1927 a 1928 (Call of the Cuckoo, Flaming Fathers, Jewish Prudence a Pass the Gravy). V dalších rolích uvidíte mj. Olivera Hardyho a Stana Laurela. Po pražské premiéře v Ponrepu jde teprve o druhou projekci v ČR!

Pořádají Jsme Strakonice a Sunshine Cabaret s podporou města Strakonice. Karimatky nebo deky s sebou! Vstupné dobrovolné (s ohledem na produkční i finanční náročnost akce tentokrát výjimečně doporučených 100 Kč – dle vašich možností a uvážení). Pro případ nepříznivého počasí bude zajištěn prostor pod střechou, kam projekci přesuneme. Budeme se těšit!

událost na FB

Floating Castle Festival tamas

Visegrad Artist Residency Program

Visegrad Artist Residency Program – Performing Arts Tamás Kovács

The residency of Hungarian artist Kovacs Tamas took place at Czech NGO Sunshine Cabaret in Volyne and Strakonice, Czech Republic in March 2017. The main topic of the residency was the preparation process of “Orfeusz”, and the creation of the scenography for the performance. For this aim we have been experimented with various light sources and designed a body-like tent that can be attached to a car or can stand by its own.

The main working place was SunCab‘s workshop in Strakonice where we have met on a daily bases and conducted the experiments and knowledge exchange. Each day was partly lead by Tamás Kovács (HU) on puppet and object manipulation techniques, partly shared by Kateřina Hadravova (CZ) and Martin Vadlejch (CZ) on the possibilities of stage design and the technical implementation of puppetry and scenographical ideas. Jono Heyes (NZ) joined us from time to time on musical improvisation sessions and discussions concerning dramaturgy issues, while René Vitvar (CZ) as a great actor and storyteller was invited to support the field research for Orfeusz.

The idea of the workshops was

1) To use an object (or puppet) as a dead, non-living material, and research the journey through which it comes to life, find new ways for manipulation by light sources.

2) To find a way to impersonalize the human body, and use it only as shape.

3) To use the topic of the myth of Orpheus and Euridice as the metaphor for the in-between, the transition space between life and death, light and darkness, male and female, up and down, inner and outer space etc.

4) Experiment with light and objects to manipulate the visual effect of light, and research the impact and different atmospheres of light sources like the overhead and still projectors, lightboxes with different quality of light bulbs, led, chip-led, halogen and tungsten bulbs, and live fire, oil and wax based candles and lanterns. Shadowing these light sources brought up ideas to design surfaces that act like solid or airy „space“. Transparency with the usage of different type of nets, semi-transparent materials, ready-made objects, and natural articulations helped the process to find visual images for scenography and visual images for puppets.

5) The concept of tensegrity brought in the creative process by Tamás inspired us to design a tent for the performance that embodies a puppet like object and at the same time give the impression of a living body.

Besides the workshop time, the residency period was spent also to discover local stories, relationships to the land, local art, and the tradition of puppetry.

1) We have visited the puppet exhibition in Strakonice organized around the anniversary of Czech puppeteer Josef Skupa.

2) We have visited Sladovna in Pisek, and introduced Tamás to one of the producers, Adam Langer. During the visit Tamás received an invitation to organize a small workshop of puppet making for children which was part of the event called Makers Day. Furthermore, they agreed on future collaboration, and the presentation of Orfeusz.

3) René Vitvar (CZ) came for two days to help us get closer to local stories and support this research with translation as well. Rene works as an actor, puppeteer, and mostly appears in street performances. The team made a visit to two pubs – Kavarna in Volyne, which is an urban style culture cafe for young people, and Hospoda in Zalesi, which is a very traditional small village pub for locals, the only one in the village. At both venues, our aim was to collect stories on love, death, find the moments of transition in everyday life, or extraordinary stories of ghosts.

The collaboration with Tamás on the project Orfeusz brought us an invitation to Pécs (HU) between the 19th and 26th of April. We could try out the newly designed tent on a central square in the city and perform for 4 days with an earlier performance called the Collector. The tent needed a few changes that we could manage to do in Hungary before leaving, so the stage for Orfeusz is now in perfect condition to travel and be used in different weather conditions.

Suncab’s role during this residency was fulfilled by creating the stage design for Orfeusz and support the artist in various technical needs, while we have received a lot of inspiration and got to know new people from Hungary to collaborate with. During the festival, as we have arrived with one of our maringotka caravans, we were able to introduce this traditional gypsy caravan to the public in a modern functional way. We have received many enquiries concerning the design and making of the caravan and have met potential new customers.

For us it has been a great pleasure to travel to Hungary and spread our fascination with caravan designs, just as introduce our profile of mobile stage designs.

Our collaboration with the fresh foundation Tamás has set up is ongoing, and we have been in touch since the beginning of this year. Our plan is to travel with all developed and future performances in the region and share with local, mainly small communities the repertoire we have been working on, with this offering also performances and workshops for various events and age groups.

vf_logo_color_72  

rennerovy sady

Design market & workshop IV.

Tvořivé odpoledne v Rennerových sadech pro děti i dospělé :) s s loutkovým divadlem a večerním promítáním němých grotesek s živým hudebním doprovodem.

14 – 18h tvoření (workshopy)
Pohádka O koblížkovi
21h (po setmění) – promítání

událost na FB

Market:
Leathery – designové doplňky z kůže
Soňadra – oblečení a doplňky Z chaloupky na Šumavě

Hadrárna – výměnný bazar oblečení, sociální podnik STEJIKA, s r.o.

Workshop:
Epoxy šperk – Verča K. (Volyně)
Papírové náramky- Anežka B. (Volyně)
Drátkování – Zuzka P. (Strakonice)
Fimo – Boženka M. (Strakonice)
Organza – Zuzka H. (Strakonice)
Malování na tašky – Jitka / KitaKita (Vodňany)
Modelování z čokolíny – rodinná čokoládovna Návaro (Vodňany)
Omalovánky ve Tvém stylu – Atelier Variace (Strakonice)
Zdobení medových ksichtíků – Suncab

mazany filip strakonice

Filmové léto / Mazaný Filip na Podskalí

Filmové léto tentokrát na Podskálku s detektivem Philem Marlowem v podání Tomáše Hanáka. Parodie, která vám roztrhne kušnu hákem. Promítáme u jezu cca od 21.15, karimatky nebo deky s sebou, vstupné dobrovolné!

událost na FB


Z textu distributora: Je to poctivý a skeptický dříč, který se plahočí za svými případy, které řeší po mnoha omylech, často ztýraný, zmlácený zločinci, nezřídka i policií. V tomto světě násilí, nedůvěry a korupce je všechno prodejné. Všechno kromě jeho samého. Příběh je zasazen do prostředí města Los Angeles v roce 1937. Základní dějovou osou, tohoto jinak pro diváky vděčného komediálního a parodického žánru, je zprvu banální a chandlerovsky typické vyhledání pohřešované osoby. Celý případ je však samozřejmě daleko složitější a Marlowe postupně rozplétá celé zamotané klubko vztahů a motivů a to až ke zdárnému konci…

beauty & beats

Beauty & the beats (CH) v Barmeu

Beauty & the beats v Espresso Barmo Strakonice / 21.července
Projekt „Beauty and the Beats“ je vyvrcholením několikaté neunavné práce hudebního světoběžníka švýcarského původu Sama Hagmanna. Jedinečná hudební směs spojuje vybroušené elektronické beaty s řadou nezvyklých nástrojů včetně trumpety, pozounu, didgeridoo nebo švýcarského alpského rohu. Živá produkce s videoprojekci vytvořenou speciálně pro tento projekt.
Electronica / Cool jazz
cervena zelva

Červená želva / filmové léto

První letošní promítání pod širým strakonickým nebem proběhne v sobotu 10.6. v parku.
Příběh trosečníka na tropickém ostrově, obydleném želvami, kraby a ptáky, je zároveň univerzálním příběhem všech zásadních okamžiků v životě člověka. O sebepoznání, lásce, rodičovství i střídání generací…
Francouzsko-japonsko-belgický koprodukční animovaný film pro děti i rodiče (2016)

Vstupné dobrovolné.
Přátele, deky a karimatky s sebou! :)
Promítání začne po setmění, to je přibližně ve 21:30.
Promítání je součástí projektu „Filmové léto“, který byl podpořen Městem Strakonice v rámci oslav 650 let.

infocentrum strakonice

Informační centrum Strakonice

V barokním křídle komplexu strakonického hradu vzniklo na hlavní vstupní trase do celého areálu nové turistické informační centrum města, jehož interiér velkým dílem realizoval Sunshine cabaret podle návrhu Ing. arch. Jana Zákosteleckého a Josefa Habersbergera.

Interiér je vybaven materiály, mobiliářem i všemi doplňky z nedaleké textilní továrny – “Přádelny” a ve své “dělnické atmosféře” prezentuje návštěvníkům kromě jiného čtyři hlavní historické pilíře Strakonic: Mezinárodní dudácký festival, právovárečnou tradici i světoznámou strojírenskou a textilní výrobu. Zároveň připomíná i čtyři osady jejichž sjednocením vzniklo ve 14. století okolo hradu město Strakonice.

fotografie od Petra Borovičky a Ivany Řandové, díky.

icko1 icko5 icko24.233-PAN-07-1200x675 DSC_0960 DSC_0985 4.233-B02-1200x675 4.233-B07-1200x675 4.233-B09-1200x675 4.233-CD-1200x675 4.233-PAN-01-1200x675

 

icko monitor icko monitor 2

 

seebooz strakonice

SeeBooZ + Hanakuso / Japonsko – PKN#2 Opening Party

Krása je nedokonalá, nestálá a neúplná…

SeeBooZ – temný psychedelický shoegaze, syrový patos, bouřlivý sentiment. Japonský mistři špinavý melancholie. Přes pět let spolu, za sebou hodně divoký zářezy – Yoshio (ex. Conga Fury, Speed!!Noise!!Hell!!, Wall of Trash), Seki (Stad Filer, Zennkuna, Alpacas), Hedora (Deevooz). Album SeeBooZ to take a turn for the better najdeš tady: https://soundcloud.com/sadaokashinya

Hanakuso – nářev a španělka. Tenhle japonskej songwriter, kterej během svýho setu vypotí víc, než váží, posouvá hranice lidských možností hraní v jednom o pořádnej kus dál.
https://www.youtube.com/watch?v=xSlxIBZMq8Y

pechakucha strakonice

Pecha Kucha night vol. #2

20 x 20 / PKN #2!

Už podruhé vás srdečně zveme na večer plný inspirace a zajímavých svižných prezentací ve formátu 20 (pbrázkůú x 20 (vteřin) – PECHA KUCHA NIGHT. Už zítra = v pátek 16.6. Tentokrát se sejdeme v areálu textilky MOIRA na Ostrově v srdci Strakonic – budova zvaná „dřevník“.
Prezentující:
Daniel Jahn / Křížky a vetřelci
Robert Candra / Kreativní HUB Českého rozhlasu
Petr Kalaš / S harpunou na tetanus
Barbora a Libor Staňkovi / Živá vila Prachaice
Roman Szpuk / spisovatel, básník a meteorolog
Lukáš Černý / sochař a restaurátor
Jiří Krejčík a Vagus.cz / Chcípni do rána na chlupatý zuby
Libor Podmol / hvězda Freestyle Motocrossu
Zuzana Kubelková / výtvarnice
Jakub Klečka a Štěpán Komrska / Leathery

událost na fb


Pár organizačních informací:
Prostor bude zpřístupněn cca od 19:30, začínáme přesně ve 20:20, během „peči“ bude brána zamčená (vstup na zavolání). Vstupné bude 80Kč a POZOR, jedná se o objekt z 19.století a budeme ve „dřevníku“ díky dobré vůli manželů Vlčkových, proto prosíme všechny návštěvníky, vstupujte do prostoru a pohybujte se v něm s respektem a dbejte vlastního bezpečí :)
Občerstvení a WC bude na místě zajištěno. Výtěžek ze vstupu a občerstvení bude použit výhradně na náklady spojené s produkcí akce.
DĚKUJEME za pochopení a TĚŠÍME SE na viděnou! ;)

www.pknst.cz

Loutky v Parku a VOZ 2017 na WEB

Loutky v parku / Víkend otevřených zahrad

Letos bude Víkend otevřených zahrad věnován loutkám. V parku od rána do večera shlédnete divadelní loutková představení v program, který pro vás připravil Václav Novák a spol. :-)
V rámci akce si budete také moct vyrobit jednoduchou loutku, zkusit animaci anebo se nechat sežrat lidožroutskou velrybou. Večer pak bude následovat program pro dospělé.

Z pohádky (loutkové) do pohádky (loutkové) (9 – 21h):

9:30– Princ Bajaja – Rodiče a přátelé MŠ Lidická
11:00 – Dvě bláznivé čarodějky, Dobrou chuť, dědoušku – JEKA (Dunovice)
13:00 – O Nirdhanatovi – Divadlo ToTeM
15:00 – Místo pro mě – DDS Tlaminy
17:00 – Jak se kapka chtěla stát sněhovou vločkou (Martin Zubal), Na skok do pohádky – divadelní spolek při DDM Strakonice (Tereza Šuláková)
19:00 – Poslední kašpárkova šance (Jozef Brůček), Cizinec (Divadlo Mýtus a Štěpán Ondřich) – Bechyně

Celodenním pohádkovým programem vás provede Martin Zubal se skřítkem Kramflíkem.

Doprovodný program (13 – 19h):
Výroba loutek – workshop (Loutky bez hranic)
Animační dílna – Jitka Petrášová
Lidožroutská velryba – triková scéna (Odsvetlusky)

Občerstvení – slané a sladké květinové menu (Sunshine Cabaret)

Karakulit

The Collector v maringotce vyrazil do Maďarska!

KARAKULIT Fesztivál: The Collector / A gyűjtő

SunCab – Sběratel

Divadlo světla v maringotce, která se změnila v obytný karavan. Collector/Sběratel je představení beze slov s ambientními zvuky a hudbou, vyzývající všechny své cestující, aby objevili sbírky vesmíru. Cestou přes všechny kouty Země a galaxie se tato stínová loutková hra věnuje intergalaktickým návykům, závislostem sběratelů, nemluvě o Kočce, bez které by příběh nebyl úplný!

Představení pochází z česko-maďarské spolupráce Suncab/sunshine cabaret a Tamáse Kovácse (Maďarsko).

Kateřina Hadravová: V roce 2013 absolvovala na Divadelní akademii v Praze obor loutkář a alternativní scénograf. Pracuje jako freelancer a zaměřuje se na mobilitu konkrétního místa a scénografie.

Tamás Kovács: maďarský loutkář, učitel a režisér. Zakládající člen Paper Paneer,  pracuje s kartonem a zároveň organizuje loutkové workshopy.

Jono bono Heyes: hudebník z Nového Zélandu, freelancer, zakladatel mezinárodní hudební skupinu Mama Yeva

Doporučeno pro věk: 6 let
Bez jazykové bariéry

Maringotka snů má RESPEKT garaz 6 krb2 pechakucha night strakonice

PechaKucha Night | Strako:nice_2017

Je to tak, konečně jsem nabrali síly na to dostat tento celosvětový prezentačně-setkávací formát i do Strakonic!

Připojujeme se tak mezi 970 měst po celém glóbu. V ČR můžete PKN navštívit třeba v těchto městech:

Praha, Plzeň, Brno, Ostrava, Olomouc, Znojmo, Ústí nad Labem, Mariánské Lázně, Liberec, Železný Brod, České Budějovice, Hradec Králové, Žďár nad Sázavou, Humpolec, Zlín,  nebo třeba Vodňany..

zde video ze strakonické PKN #1

pechakucha strakonice koláž - Petr Borovička

koláž: Petr Borovička

Sledujte náš web www.pknst.cz

www.pechakucha.org

Tento projekt vymysleli architekti Astrid Kleinová a Mark Dytham z tokijského architektonického studia Klein-Dytham Architecture. Jeho realizace nazvaná Pecha Kucha Night (což je japonsko-anglický název, který v překladu znamená „Noc povídání či tlachů“) je výjimečnou příležitostí pro setkávání architektů, designérů, grafiků, výtvarných umělců, teoretiků a techniků a vzájemnou výměnu zkušeností a informací o novinkách v oboru. První setkání Pecha Kucha Night se konalo v únoru roku 2003 právě v Tokiu.
V České republice se první akce tohoto druhu konala v Praze v roce 2007.

Smyslem projektu Pecha Kucha je, aby prezentace byly co nejhutnější, aby si dokázaly udržet pozornost posluchačů. Během jednoho večera tak má každý z přednášejících 6 minut a 40 sekund, během nichž může předvést 20 obrázků, přičemž každý z nich může komentovat po dobu 20 sekund. Za jeden večer se obvykle vystřídá 14 účastníků. Obvyklá frekvence těchto setkání je jednou měsíčně.

Důkazem úspěšnosti projektu je skutečnost, že se setkání Pecha Kucha Night pravidelně konají již ve více než 960 městech na všech kontinentech.
Formát těchto setkání již na svých jednáních začíná přejímat i řada firem.

král artuš deko Koncert Barmeo Tony rose

Tony Rose v kavárně

Písničkář Tony Rose pochází z Glasgow, po letech života v Berlíně se z něj před pár lety stal domestikovanej Žižkovák. Se svým autentickým mixem country, blues a folku přes dvacet let cestuje po Evropě a USA, ať sám nebo jako člen řádky skvělých kapel (Impure Thoughts, Two Dollar Bash, Band of Jakeys…). Jestli můžete Neila Younga, Townese van Zandta a podobnou muziku, tak tohle vám udělá radost velkou.

14468749_1115143255243816_4484090964509788479_o

koncert Buriers | UK |

Jedárna nejede, ale muzikanti jezděj furt a občas to prostě odmítnout nejde… takže díky azylu v kavárně tenhle koncert ve Strakonicích bude a my se strašně těšíme. Poslechněte, koukněte na pár klipů a pochopíte, že to jinak nešlo. Londýnská kapela s nepřeslechnutelným duchem Leonarda Cohena nebo Nicka Cavea. Ztišená, potemnělá, intenzivní a sugestivní podzimní záležitost. Laskomina ke kafi v Barmeu, poprvý živě ve Strakonicích!

událost na FB

fotky: Petr Kalaš

buriers 3 buriers 4

 

the-collector

stínové divadlo | The Collector!

The Collector!
Maringotka z dílny spolku Sunshine Cabaret otevírá své útroby a zve diváky na divadlo světel a stínů „The Collector!“ Představení je obrazovou básní za doprovodu autorské hudby. Vstup do prostoru maringotky přibližuje divákům vesmírné zázraky, nevídané sbírky a je pozvánkou do kouzelného herního světa, do kosmické říše šuplíků a skříněk.​

dny-architektury-strakonice-cechrak jsme-strakonice-sunshine-cabaret-dny-architektury

Dny architektury opět i ve Strakonicích

Strakonice se opět stanou jedním z míst, kde budete moci navštívit program, který pro vás připravujeme v rámci celorepublikového Dne architektury.

letošní téma bude:
STRAKONICE EXTENZIVNÍ/INTENZIVNÍ

Jak chápat rozvoj města ve 21.století? Má být extenzivní, nebo intenzivní? Jakým způsobem a v jakých formách se projevuje suburbanizace ve Strakonicích? To zjistíte prostřednictvím komentovaných procházek k okraji města s architekty a historiky.

Centrálním setkávacím místem bude i letos bývalá přádelna Na Dubovci.

PROGRAM: (postupně doplňujeme)

pátek 30.9.
18:30 Rostoucí město a suburbanismus – přednáška. Na Dubovci.
Růst města od počátku 20.století do současnosti, analýza vybraných míst, příklady odjinud. Iniciační přednáška k víkendovým procházkám po městě.

sobota 1.10.
14:30 komentovaná procházka městem s architekty a historiky (bude upřesněno)

18:30 Pozorování západu slunce z nadchodu u Míru (v případě špatného počasí přesun na neděli)

19:30 – 21:30 Strakonice extenzivní/intenzivní? – setkání s odborníky a architekty, diskuse. Na Dubovci.
Jak chápat rozvoj města ve 21. století?
Může se město rozvíjet aniž by rostlo?
Jaká je vize pro Strakonice?
+ Adam Scheinherr – představení občanské iniciativy za zachování jedné unikátní stavby. (https://www.facebook.com/libenskymost/?fref=ts)

21:00 Koncert. „čechrák“ Na Dubovci.

neděle 2.10.
13:30 Sever / Od hradeb až na Habeš – komentovaná procházka s architekty, růst města směrem na sever, bydlení, školy, rekreace. Sraz v glorietu Rennerových sadů.

strakonice-dny-architektury

nase kino pancho se zeni ment

Menteatrál 2016 !!! Neratov

DEsign market 2016 na web

Design market & workshop ´16

Zveme vás na třetí pokračování letního Design marketu + workshopu ve strakonickém parku.

Budete si moci koupit nebo vytvořit šperk z pryskyřice, smaltu, fima, PETky, pomalovat si oblázek, plexi dekoraci, taštičku, šitý talisman nebo třeba dřevěné hodiny, technikou scrapbooking vyzdobit sešit či přáníčko anebo potisknout triko/tašku v sítotiskové dílně.

Během odpoledne nás čeká divadelní vystoupení pro děti, hudba a večer završíme celou akci promítáním.
Jelikož bude krásně, deky a piknikové koše s sebou! :-)
Info o konkrétních dílnách a vystupujících budeme postupně přidávat.

Akci pořádáme ve spolupráci se šperkařským a řemeslným workshopem Volyně (www.sperkarskyworkshop.cz), s podporou nadace Konabo, Šmidingerovy knihovny a Města Strakonice.

FB událost

13782132_1065265013564974_9067754024741809974_n

Ikarie XB 1 – naše kino – Park OPEN! park za od Prior

Vesmírná loď Ikarie XB 1 přistane 17.srpna ve 20:45 v prčíku za OD Prior!

Dodnes nepřekonaný československý sci-fi film z roku 1963 v digitálně restaurované podobě po mezinárodní obnovené premiéře na festivalu v Cannes míří na plátna českých kin, jakož i na naše mobilní plátno, které tentokrát rozbalíme ne přímo v parku, ale o pár kroků dál, za hradbami (nebo tím, co se z nich dochovalo). Těšte se, bude to černobílé, širokoúhlé a hlavně kosmické dobrodružství!

Zbytek už znáte: karimatky, deky, lehátka nebo stoličky (dle vlastních preferencí) s sebou! Vstupné jako vždy dobrovolné.

 

FB událost

Letní kino sunshine cabaret rozmarné léto

Rozmarné léto. LETNÍ KINO na Mutenickém jezzu

Začíná rozmarné léto!

Tak vytáhněte paty, slunečníky, deky a plavecký trikoty a přijďte na naše letní kino na místě kde nikdy nic podobného ještě nebylo..
Akce je spojena s úklidem cesty kolem řeky od bývalého hotelu Bílý vlk (u mostu J.Palacha) až na mutenický jez, kde umístíme i další koš.
Závěr „výletu“ bude patřit projekci klasickému snímku Jiřího Menzla – Rozmarné léto.
Film si budete moci užít i s nádhernou zvukovou kulisou šumícího jezzu a to v jiném kině určitě nezažijete.
Na místě bude občerstvení, oheň a letně rozmarná atmoška!

Vstupné je tradičně dobrovolné!

Výtěžek ze vstupného bude věnován na strakonické dětské centrum.

mutenak mutenak 2 mutenak 3 mutenak 4 mutenak 5

 

fb událost

Maringotka suncab.org

Hlasujte pro naši maringotku!

Maringotka soutěží!!!
třeba už jste potkali naši Bylinkovou maringotku jak si jezdí po Čechách a zve diváky dovnitř na bylinkovou exkurzi nebo krouží palačinky. Chtěli bychom teď vyrobit další, aby mohly vzniknout nové zajímavé aktivity a zázemí, ve kterých se můžeme my i vy realizovat. Svým hlasem nám můžete pomoci, aby se kolečka dalších maringotek daly do pohybu co nejdříve.
Děkujeme!!!
Kačka a tým SunCab.org

Hlasujte zde!

Koncert pro šumavskou divočinu VOZ 2016

Víkend otevřených zahrad | Park OPEN!

Už potřetí otevřeme brány Rennerových sadů a uvítáme všechny návštěvníky parádním Park OPEN! programem, který právě připravujeme :-)

Těšte se na netradiční procházku parkem, workshop fotografie, site-specific taneční vystoupení, koncert, piknik, kvízovu hru nejen pro děti a večerní promítání.

událost na FB

Program:

• 14h – piknik, workshopy (kresba, malování na oblázky, malování na dřevěné výřezy, grafitti)
• 15:30 a 16:30 kvízová hra Strážce parku
• 14:30 – ochutnávka tanečního vystoupení Stroj času (ZUŠ + Alice Janotová)
• 15h – koncert French Touch (šanson/tango nuevo/swing, Písek)
• 16h – loutkové divadlo Sněhová královna (Srdcem pro radost – ZŠ Povážská)
• 16:30 – Strakonické příběhy Karla Skalického
• po setmění (kolem 21:15) – Líza, liščí víla (2015) – maďarská černá komedie + premiéra nových animáků ze ZUŠky (Jitka Petrášová)
Workshop kresby s Eliškou Švecovou – přihlášky na artwallstrakonice@email.cz

Na akci se neplatí vstupné, pouze příspěvek na materiál na workshopech.
Zdravé občerstvení zajišťuje Zemědar.

Děkujeme za podporu nadaci Konabo, Městu Strakonice a Šmidingerově knihovně.konabo

call for floating castle

!!!CALL FOR PARTICIPANTS!!!

!!!CALL FOR PARTICIPANTS from CZECH REPUBLIC/SLOVENIA/ESTONIA!!!

We call artists from all winds to join gathering of arts and people in middle of slovenian forests. By castle Snežnik we will from 5. till 17 july 2016 build site-specific and land-art installations, which will be at end of process be joined by musicians, actors, acrobats, dancers in form of site-specific festival Floating castle. For this case we are applyed for a grant“Erasmus+, Youth“ which was approved

FOR WHO:

Visual artists (stage designers, painters, sculptors, architects) as well as performer artists interested in work with space (dancers, performers). Some experiences required, not for beginners! Age 20-30, few can be older. There will be 3 countries, cca 10 artists each. 

WHAT:

Building of land-art, light or other installations in forest, in water, on castle Snežnik. Under guidance of experienced mentors.  Topic of islands, connected to local topic of reviving sinking memories of local area (people as well as cultural environment) – of course actualized in Your own interpretation. 

(Some photos HERE

WHAT YOU GET:

Great event gathering arround 500 artists (half are musicians), warm sociall event (festival floating castle, warm hostability of locals), food, sleep,m aterial, travelcosts. 

WHEN:

5. – 17. July 2016, (4.7. is coming, 18.7. leaving, 10 days of workshop + 3 days of festival)

Other workshops will join the area on 10 th, but there will be jam session and gatherings before too)

 

How to apply..

Write to Kačka, as the coordinator of the project:

katerina.suncab@gmail.com

DEADLINE for participants 14.5.!!!!!

drumcircle Park

Drumcircle – bubnování pro všechny

FB událost

Přijďte se vyblbnout do parku při netradiční oddechové aktivitě: bubnování v kruhu pod vedením Zdeňka Drahoše, při kterém nemusíte umět hrát na žádný nástroj ani znát hudební teorii. Hrát může naprosto každý!!!

Pořádají Šmidingerova knihovna a Jsme Strakonice v rámci projektu Park Open!

Počet účastníků není neomezený, proto bude nutné registrovat se předem přes webový formulář na stránkách Šmidingerovy knihovny (link na formulář sem vložíme, jakmile bude funkční).

Poplatek za účast bude 50 Kč, hradí se po předchozí registraci osobně v hudebním oddělení Šmidingerovy knihovny do 20. května nebo na místě v den konání.

PATEK_13_v_krivkach

Pátek třináctýho v Černý kuchyni

Literárně hudební menu v černé kuchyni strakonického hradu:

událost na FB

Přijďte do černé kuchyně na pásmo autorských čtení s hudbou. Neobvyklý literární večírek na neobvyklém místě, co víc si v tento magický den, pátek třináctého, přát :-)

Jiří Němčík – Smrthaus / hudební redaktor, blogger, spisovatel a rodilý Strakoňák bude číst ze své prvotiny Smrthaus a přidá i dosud nevydané povídky.

David Zábranský – Martin Juhás aneb Československo / spisovatel a držitel ceny Magnesia Litera (objev roku, Slabost pro každou jinou pláž) bude číst ze své nové knihy Martin Juhás.

Anna Militz – mladá polská bohemistka, autorka biografie spisovatelky Jany („Honzy“) Krejcarové-Černé, dcery novinářky Mileny Jesenské a architekta Jaromíra Krejcara, milenky Egona Bondyho nám osobně představí svou knihu.

hudební doprovod + vystoupení – Martin T.Patras (Walden) a František Ďuriš feat. Kuba Frydrýšek (Wessele)

Vstupné dobro-volné

Pořádají Jsme Strakonice & Šmidingerova knihovna

patek 13 8

patek 13 3. patek 13 4. patek 13 5. patek 13 2.

floating castle sunshine cabaret zeman na web

Filmový dobrodruh KAREL ZEMAN

Znova  jsme otevřeli brány přádelny, tentokrát byl víkend ve společnosti české legendy animovaného filmu, Karla Zemana. V pátek režisérův nejslavnější film, Vynález zkázy. V sobotu jsme po obědě společně s vámi i vašimi dětmi nahlédli do tajů animace, v podvečer jsme promítali nový dokumentární film o filmovém dobrodruhovi Karlu Zemanovi.

Akce má oficiální podporu pražského Muzea Karla Zemana.
 

Událost na FB

PROGRAM:

Pátek
17:00 Vynález zkázy – promítání nově restaurovaného nejslavnějšího filmu Karla Zemana (1958, 81 minut)

Sobota
13:00 otevřený atelier – výtvarná a animátorská dílna pro děti všeho věku

17:00 Filmový dobrodruh Karel Zeman – promítání dokumentárního filmu Tomáše Hodana o režisérovi Karlu Zemanovi

DSC04613 plakos

JEDÁRNA jede! /// Atlantic Cable // India / Walden

Jedárna se dává opět do pohybu a jede! V sobotu 31. října otvíráme v osm večer, topit budeme o sto šest, ale vemte s sebou každej aspoň tři kámoše, ať se to uvnitř rychlejc zadejchá. Přitápět budou i kucí na pódiu, line-up na podzimní večírek je přímo libovej!

…uvidíme se v tunelu, na jehož konci je kapela.

Událost na FB

 

ATLANTIC CABLE

Pražská superkapela, kterou začnete milovat do dvou minut a nepřestanete už nikdy. Kanaďan Tyson Cosby (ex-Squall), Ital Andrea Rottin (Neuvěřitelno, Oswaldovi) a Pražák Petr Humpál řečenej Bugrr (Děti deště). Dřevní blues atomovýho věku s garážovým drajvem.

WALDEN

Kdyby dědci z kapel Sebadoh, Pavement nebo Dinosaur jr. za mlada místo hamburgrů žrali smaženici z šumavskejch hřibů, mohlo to dneska znít zhruba jako Walden. A místo věčnýho trmácení se po světě si teď třeba mohli zahrát v Jedárně. Jejich blbost…

INDIA

Budějcká banda s kořenama v kapelách Black Tar Jesus, Microvomit, Nuly, Kidney Trauma atakdál… Instrumentální trio, proplouvající někde mezi krautrockem, noisem a psychedelií. Čerstvá akvizice labelu Stoned to Death, kde v létě vydali pět skladeb na splitu s Kidney Trauma.

Akce probíhá s laskavou podporou Šmidingerovy knihovny a MěKS Strakonice.
www.suncab.org
jedarna@email.cz

web tit DA

Přádelna přede

Letos jsme v rámci Dnů architektury otevřeli brány bývalé přádelny Na Dubovci. Tato úchvatná funkcionalistická budova byla poprvé ve své historii dějištěm nevídané kulturní slavnosti!

V pátek v osm večer kultovní film Tomáše Vorla, Kouř.
Po něm ve sklepě (v čechrárně) nastoupily kapely Wessele a Zutro.

V sobotu přádelna otevřela brány už v 15 hodin, aby uvítala hudební a taneční vystoupení, poté proběhla vernisáž výstavy s industriální tematikou, přednáška s komentovanou prohlídkou a promítání archivních záběrů města.

Po celou dobu byla otevřena výstava prací žáků ZUŠ vytvořených v otevřeném ateliéru v přádelně.

Akce by se nemohla uskutečnit bez podpory Šmidingerovy knihovny, Města Strakonice, ZUŠ Strakonice a Sunshine Cabaret :-) Díky!

fotky: Petr Kalaš

pradelna 3 pradelna 4 pradelna pradelna2


>>FB event<<

pradelna

PRAGO TIT na WEB

PRAGO UNION ve Strakonicích

Je to opravdu tak!
..aby toho letos nebylo málo.

Téměř po dvou letech domlouvání se to fakt podařilo!
16.října připluje Pragofka do přístavu Křemelka.

Páteční večer rozhoupou Prago Union při svojí strakonickej premiéře!

Takže pište si do diářů!

Haló Haló >>> HOT NEWS ! ! !

Je pravdou, že k nám letos nedorazí Prago s celou kapelou Champion sound.
Ale pro ty, co by jim snad nestačil Kato & Maro, máme skvělou zprávu!
Prago union totiž přijedou ve třech! A tím třetím neni nikdo jinej než sám kapelník Champion soundu RADIMO. Vy co jste viděli Prago s kapelou víte, že Radimo svou přísnou flétnou, saxofonem a mpc diriguje živou hudební složku tohohle jedinečnýho ansámblu.
Navíc koncert v téhle sestavě snad ještě nikde k vidění nebyl..

Večírek rozjedou jižní beatmakeri Nineteez z Vimperka, strakonickej pionýr Cemetery funk. a doufejme i b-boys ze Somebody else crew.

12001050_951265841582578_5645989203422928063_o 11998877_606945609445885_8134155360067704640_n

Strakonice Nejen sobě 2015

Děkujeme všem co dobrovolně vystoupili na festivalu, protože bez nich by se nikdy konat nemohl. Děkujeme městu za podporu a hlavně všem co se podíleli na samotné realizaci.

Je neuvěřitelné, že strakoničtí tvůrci ze všech kulturních směrů dokážou naplnit plnohodnotný multižánrový festival. Máme na co být hrdí.

Díky!

Fotky najdete zde.

www.nejensobe.cz

350 účinkujících i třicetičlenej tým organizátorů a pořadatelů už festival podporuje svou prací bez nároku na honorář, můžete přiložit ruku k dílu i Vy..

SNS web

no jo, další hihiHITHIT
tentokrát pro Strakonice a jejich první celoměstskej DIY festival

HITHIT

 

floating castle site-specific

FLOATING CASTLE site-specific 2015 / Slovinsko

Na festival Floating castle jsme přijeli s projektem Sinking songs, jež zapojil 24 účastníků z Čech a Slovinska.
Potkali jsme se na 14 dní na konci srpna 2014 ve Slovinské vesnici Kozárišče.
Mladí lidé s uměleckými zájmy přijeli, aby zažili radost z kreativního procesu, zkušenosti z oblasti scénografie a umění aplikovaném v sociálním životě.
Účastníci připravili prostředí, situace a instalace jako metafory a sebevyjádření konkrétních míst, jež poznali v okolí či písní a příběhů, jež si vybrali. Tvořili land art objekty, světelné instalace, a objekty zejména z přírodních materiálů. Tyto instalace se na konci projektu stali součástí festivalu Floating castle.
Během projektu se ke skupině připojil profesionální scénograf Tomáš Žižka, který s účastníky jejich nápady individuálně konzultoval a dodal projektu profesionální rozměr.
Účastníci měli mít šanci se důkladně naučit, prozkoumat a praktikovat nové přístupy kreativní tvorby založené na společném sdílení, vědomostech a zkušenostech jež zasahují do místní komunity.
Pro tyto nadšené mladé lidi byla výměna unikátní příležitostí být součástí site-specific mezinárodní události s významnou interkulturní a ekologickou dimenzí a orálním tématem.
Účastníci si zlepšili své dovednosti a schopnosti – osobní, ale také profesionální (na poli kreativity, umění, kultury a vzdělávání).
Naučili se porozumět rozdílnému vnímání evropské orální historie a paměti v duchu otevřenosti a tolerance jeden k druhému, k prostředí a k přírodě.
Projekt byl založen na velmi úzké spolupráci s místními obyvateli a podpořen Evropským programem Erasmus+

EU flag-Erasmus+_vect_POS

 

Powered by Teatro Matita

23. – 30.8.2015, Villages of Loška Dolina, Grad Snežnik, with its forests & fields

 

 

facebook event

1902987_992984070726394_5504484450200506735_n

Schedule:
ETNO HIST(e)RIA orchestra
20.8. – Izola
21.8. Ljubljana
22.8. – Mini Hist(e)ria – Gračišče

PRE-FESTIVAL
23.8. – Podcerkev (Loška Dolina): Histeria Orchestra & guests
24.8. – Cerkniško jezero (hidden music in the fields) // Babno Polje – Ensamble Lodi
25.8. – Babna Polica
26.8. – Kočja Vas (100 swings concert)

FLOATING
27.8. – afternoon OPENING of Floating
28.8. – morning – noon: games // from 18:oo Floating
29.8. – 10:oo Kozarišče // from 18:oo Floating Castle
30.8. – 10:oo – 12:oo Jutranja Matineja

MUSIC:

Etno Histeria Orchestra (INTL), Daniel Wall (USA), Fezayafirar (SWI, TUR), Zlabya (FR), I Salici (IT), Tullara Connors (AUS), Tatosh Banda (UKR), Kate Young (SCOT), Antonio San Martin (CHI), Hayelala (ISR), Gong Caravan (INTL), Tessa Devin (AUS),
Carlos Morales (ES), Monkeys samurái (CHI), Boka Tummtukoté (HUN), Cirkusz Ka (HUN), Zaquir (GER), Moon Bhai (IT), The Bohemia Kangaroos (INTL), Lucie Novakova (CZ), Daria & the Brothers (SWI), I Benandanti (IT / SLO), Žofka Kašparova (CZ), Ants on Glass (DE / AUT), Solo Per Uno (SWE), Fergus Mc Kay (SCOT / ITA), Wild Strings (FR / SK / SLO),
Gal Furlan & Elisa Ulan (ITA / SLO), The Breaks (SWE / SLO),
SLOVENIA: Ravi Shrestha & Miha Petric, Noreia, Gradgori!, Pan, Getonka, Fletno, EO7M, Igor Bezak, Tjasa Avsec, Klaudija & Gogi, Faronika,

THEATRE and other ARTS:

Dada Zirkus (A), The Vagabond Wagon Traveling Theatre (EST), Namlos (AUT / IT), Ensamble Lodi (IT), Circleimpro (HUN), Plastisches Theater Hobbit (DE), Violoop (AUT), Theatre of Inconceivable, ? Circo Soluna, Sinking Songs (INTL), Teater Libusin (CZ / UK) SLOVENIJA: Fičo Balet,Teater Cizamo, Lutkovno Gledališče Maribor, Tchopko, SepatKapate, Polona Prosen in Tea Vidmar, Jerca Cvetko, Nekaj Lebdečega, Teatro Matita, Teatro Papelito, Gledališče Zapik, Nika Solce

…a program se stále doplňuje

ment logo

MENTEATRÁL Neratov 2015

Druhý ročník festivalu divadel pracujících s lidmi s mentálním postižením.
www.menteatral.cz

HLAVNÍ PROGRAM
31.5. pátek
17:30 festivalová mše
18:00 slavnostní zahájení festivalu MENTEATRÁL
18:30 premiéra Jiné jeviště – Vinnetou
///////////////////////
1.8. sobota
10:00 Divadlo Ujeto – Dášo, vstávej!
11:00 Divadlo Aldente – Kdopak by se DS bál?
13:00 Divadlo Vzhůru nohama – Bar ve Folies
14:00 Divadlo Vzhůru nohama – Král Ubu
15:00 Divadlo z Pasáže – pohádka Kde je metla?
17:30 Hnízdo Um
19:00 Teatr 21 – Loď lásky
21:30 Taneční studio Light – JOLA
22:00 Jiné jeviště – premiéra krátkého filmu Příběhy ze záhoří
///////////////////////
2.8. neděle
11:00 společné zakončení festivalu MENTEATRÁL

 

OFF PROGRAM
pátek 31.7.
20:30 kapela Květy
22:00 Fork
23:30 DJ Hrabák

sobota 1.8.
20:00 27
22:30 Minikapela
23:30 DJ Bad MF Jarin

_kavárna Lebeda, divadelní workshopy pro děti i dospělé, naše kino, Herbárium v maringotce_

VSTUP NA CELÝ FESTIVAL DOBROVOLNÝ

událost na FB

mente program