VYPRODÁNO!!! Beseda s MUDr. Janem Hnízdilem

Přednáška MUDr. Jana Hnízdila s hudebním doprovodem Filipa Zangi.

Autor knihy Mým marodům – jak se nestát pacientem

Plakát beseda - Hnízdil STRAKONICE_na WEB

„Nemoc je informace o tom, jaký člověk je, jakým způsobem a v jakých podmínkách žije. Informace o tom, že ve svém životě dělá nějakou chybu.“, říká Jan Hnízdil.
Známý internista a rehabilitační lékař je autorem publikací „Bolesti zad, mýty a realita“, „Jak vyrobit pacienta“, „Artróza v komplexním přístupu“, „Jak léčit nemoc šílené medicíny“, „Doping aneb zákulisí vrcholového sportu“, „Mým marodům“ a dalších. Věnuje se komplexní psychosomatické medicíně.

Zdraví je schopnost zvládat problémy každodenního života. Pokud má člověk vůli je zvládat, je zdravý. Když mu vůle začne docházet, je mu ne-volno. Když už je zvládat ne-může, je nemocný.“, tvrdí Jan Hnízdil.

Zkušenosti se zdravím a nemocemi předává veřejnosti nejen články a blogy na internetu, knihou „Mým marodům“, ale také osobně. Příležitostně vystupuje s hercem Jaroslavem Duškem nebo bubeníkem MUDr. Imranem Zangi.. Součástí přednášky (cca 2,5 hodiny) jsou i odpovědi na dotazy diváků a možnost podpisu knihy „Mým marodům“. Část výtěžku je věnována na konto šluknovské charity.

……………………………………………………………………..

Dětské nemoci a psychosomatická medicína

Která nejčastější onemocnění malých dětí (batolat, předškoláků) se dají zahrnout do těch „psychosomatických“?

Psychosomatická onemocnění, jako zvláštní choroby, neexistují. Každý člověk je psychosomatický, každá nemoc má svůj díl tělesný a psychický. Nemoc je informace o tom, jaký člověk je, v jakém prostředí a jakým způsobem žije. Informace o tom, že ve svém životě dělá nějakou chybu nebo žije ve zdraví nepříznivých podmínkách, nedobrých vztazích rodiny, společnosti. Děti to nejčastěji sdělují (somatizují) bolestmi hlavy (mají toho plnou hlavu), dušností (mají v rodině „dusno“), nočním pomočováním nebo průjmy (doma je to k posrání), opakovanými infekcemi…Když kašlou, tak třeba proto, že na ně rodiče kašlou. Místo toho, aby se zamysleli sami nad sebou, spěchají k lékaři, aby dítěti naordinoval chemický lék, kašel potlačil a mohli na něj dál kašlat.                                     …pokračování na další stránce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

/* */