O nás

Mysli globálně, jednej lokálně…

Občanské sdružení Sunshine Cabaret (Suncab) je skupina lidí, kteří se zajímají o veřejný prostor, divadlo, vizuální umění, hudbu, ekologii a film. Je otevřenou společností lidí, kteří se snaží o posílení kulturního života nejen na lokální úrovni. Chceme vytvářet kulturní prostředí a společenské události, v rámci kterých můžeme společně vytvářet realitu, která nás baví a shoduje se s našimi hodnotami.

Zásadním cílem všech našich aktivit je nechat umění vstupovat do běžného života lidí. Integrovat do světa, ve kterém žijeme, kulturu v přirozené formě zprostředkováním společného zážitku. Chceme se dostávat přímo k divákovi, občanovi, sousedovi. Hlavní cílovou skupinou sdružení jsou místní lidé, nebo lidé žijící na vesnicích s nimiž pořádáme rukodělné a výtvarné workshopy a projekty s tématikou návratu kultury a tradic a enviromentální lokální akce.

etno4   Setra   histeria  pecha kucha strakonice novy svet

Suncab.org na Facebook

Sdružení bylo založeno v roce 2009 několika nadšenci z různých oborů, s různými schopnostmi a jedním cílem, něco vytvářet. Významným zakládajícím členem sdružení byl obytný autobus Setra, který se nám stal společníkem a zázemím při většině akcí, nebo i scénou pro kočovné divadlo. Hlavním cílem organizace je obohatit vzdělávací, sociální, kulturní a folklórní život lidí žijících v regionu i mimo něj.

Mezi naše aktivity patří různé výtvarné workshopy (mozaika, sítotisk, papírové loutky, VJing), hudební úplňkové party, divadelní projekty (Výměna mládeže I., II. Cantalon v rámci festivalu EthnoHisteria, mezinárodní iniciativa – divadelní residence Člověčina), kočovné divadlo (Hanswurstiáda, Odyssea, Tajuplný včelí svět, Collector) a Kinobus brázdící české silnice, vesnice, města a maloměsta. Sázíme původní odrůdy stromů, uklízíme odpadky, realizujeme environmentálně změřené projekty. Pomáháme technicky zabezpečit veřejné akce různého charakteru včetně aktivit pořádaných na území města Strakonice pod hlavičkou neformální skupiny Jsme Strakonice ( Pecha Kucha night, Jedárna jede!, Piáno na ulici, Park open!, filmové projekce, pocitové mapy města, sochy pro park, koncerty etc.). V roce 2011 se sdružení stalo součástí nově vznikající mezinárodní sítě organizací Firestarter Network.

Sunshine cabaret z.s.   / Ič: 228 387 59

Švandy dudáka 737

Strakonice 38601

 

Naše sdružení bylo podpořeno v rámci ESF a Operačního programu pro lidské zdroje a zaměstnanost, částkou 60.000Kč. Děkujeme za podporu a vstřícnost.UP na web