Beseda s MUDr. Janem Hnízdilem

Přednáška MUDr. Jana Hnízdila s hudebním doprovodem Filipa Zangi.

Autor knihy Mým marodům – jak se nestát pacientem

Plakát beseda - Hnízdil STRAKONICE_na WEB

„Nemoc je informace o tom, jaký člověk je, jakým způsobem a v jakých podmínkách žije. Informace o tom, že ve svém životě dělá nějakou chybu.“, říká Jan Hnízdil.
Známý internista a rehabilitační lékař je autorem publikací „Bolesti zad, mýty a realita“, „Jak vyrobit pacienta“, „Artróza v komplexním přístupu“, „Jak léčit nemoc šílené medicíny“, „Doping aneb zákulisí vrcholového sportu“, „Mým marodům“ a dalších. Věnuje se komplexní psychosomatické medicíně.

Zdraví je schopnost zvládat problémy každodenního života. Pokud má člověk vůli je zvládat, je zdravý. Když mu vůle začne docházet, je mu ne-volno. Když už je zvládat ne-může, je nemocný.“, tvrdí Jan Hnízdil.

Zkušenosti se zdravím a nemocemi předává veřejnosti nejen články a blogy na internetu, knihou „Mým marodům“, ale také osobně. Příležitostně vystupuje s hercem Jaroslavem Duškem nebo bubeníkem MUDr. Imranem Zangi.. Součástí přednášky (cca 2,5 hodiny) jsou i odpovědi na dotazy diváků a možnost podpisu knihy „Mým marodům“. Část výtěžku je věnována na konto šluknovské charity.