PechaKucha Night | Strako:nice_2017

Je to tak, konečně jsem nabrali síly na to dostat tento celosvětový prezentačně-setkávací formát i do Strakonic!

Připojujeme se tak mezi 970 měst po celém glóbu. V ČR můžete PKN navštívit třeba v těchto městech:

Praha, Plzeň, Brno, Ostrava, Olomouc, Znojmo, Ústí nad Labem, Mariánské Lázně, Liberec, Železný Brod, České Budějovice, Hradec Králové, Žďár nad Sázavou, Humpolec, Zlín,  nebo třeba Vodňany..

zde video ze strakonické PKN #1


pechakucha strakonice koláž - Petr Borovička

koláž: Petr Borovička

Sledujte náš web www.pknst.cz

www.pechakucha.org

https://www.youtube.com/embed/esc6NblD3nY?start=550&feature=oembed
Tento projekt vymysleli architekti Astrid Kleinová a Mark Dytham z tokijského architektonického studia Klein-Dytham Architecture. Jeho realizace nazvaná Pecha Kucha Night (což je japonsko-anglický název, který v překladu znamená „Noc povídání či tlachů“) je výjimečnou příležitostí pro setkávání architektů, designérů, grafiků, výtvarných umělců, teoretiků a techniků a vzájemnou výměnu zkušeností a informací o novinkách v oboru. První setkání Pecha Kucha Night se konalo v únoru roku 2003 právě v Tokiu.
V České republice se první akce tohoto druhu konala v Praze v roce 2007.

Smyslem projektu Pecha Kucha je, aby prezentace byly co nejhutnější, aby si dokázaly udržet pozornost posluchačů. Během jednoho večera tak má každý z přednášejících 6 minut a 40 sekund, během nichž může předvést 20 obrázků, přičemž každý z nich může komentovat po dobu 20 sekund. Za jeden večer se obvykle vystřídá 14 účastníků. Obvyklá frekvence těchto setkání je jednou měsíčně.

Důkazem úspěšnosti projektu je skutečnost, že se setkání Pecha Kucha Night pravidelně konají již ve více než 960 městech na všech kontinentech.
Formát těchto setkání již na svých jednáních začíná přejímat i řada firem.