NAšE KOšE

ADOPTUJTE SI SVŮJ KOŠ!

Nelíbí se Vám svinčík v ulicích, nebo na místech za městem kam chodíte s dětmi nebo jen tak na procházku? Víte o místech ve svém okolí, kde odpadkové koše přetékají nebo úplně chybí? A můžete s tím sami něco dělat? No jasně! Od toho jsou tu NAšE KOšE.

O co jde?

NAŠE KOŠE jsou společným projektem občanského sdružení Sunshine Cabaret a ekoporadny Šmidingerovy knihovny. Organizátoři projektu zajišťují výrobu košů, koordinaci jejich rozmisťování, výdej. Do dobrovolnického programu NAŠE KOŠE se může zapojit každý občan nebo skupina občanů města Strakonice, firma, organizace, provozovatel obchodu nebo majitel objektu ve městě – zkrátka kdokoliv, kdo má vlastní tip na vhodné umístění koše a je ochotný sepostarat o jeho pravidelné vysypávání.

Jak na to?

Stačí se ozvat na dole uvedený kontakt a domluvit se, kdy a kde si budete moci zdarma vyzvednout svůj koš se zásobou plastových sáčků (dle místa i s soupisem pravidelného svozu komunálního odpadu). Koš pak po domluvě s koordinátorem bude umístěn do veřejného prostoru na Vámi vytipované místo a Vám tak vznikne povinnost hlídat jeho naplnění. Když bude koš alespoň ze 3⁄4 plný, vyjmete z něj plastový pytel s odpadky, zavázaný ho vždycky před pravidelným svozem komunálního odpadu postavíte vedle popelnic, nebo ho prostě odnesete do nejbližšího kontejneru. Do koše pak dáte nový prázdný pytel.

Co za to?

Jak se píše výše, jde o dobrovolnický program. Odměnou za adopci koše a následnou péči o něj Vám tedy bude hlavně dobrý pocit z toho, že můžete sami něčím přispět k čistšímu prostředí ve městě, kde žijete. A dobrý pocit je (jak známo) k nezaplacení.