ArtWall / otevřená galerie

Projekt ArtWall Strakonice se týká prezentace umění ve veřejném a otevřeném prostoru. Hlavními záměry tohoto projektu je upozornit veřejnost na lokální tvorbu, představit ji a skrze ni dát možnost navázat novou spolupráci mezi lidmi, kteří by se za normálních okolností možná v tvorbě vůbec nesetkali. Vzbudit v lidech, kterým není lhostejná úroveň kultury v tomto prostředí touhu po inovaci a motivaci se na ní podílet. Podnětem k vytvoření tohoto projektu byla absence jakéhokoli legálního prostoru k představení existující / nově vznikající tvorby ve Strakonicích. Jsme přesvědčeni o tom, že tady existuje silný potenciál nápadů, jež stojí za to realizovat.

artwall úvodní

Dílčími cíli projektu je umožnit případným zájemcům se zadarmo prezentovat v galerii pod širým nebem (a rozšířit tak svoji tvorbu do povědomí obyvatel města), inspirovat další autory k vlastní tvorbě a případně k uspořádání výstavy v tomto místě.
http://www.youtube.com/embed/6MYSBWuX2Y4?feature=oembed

Pokud něco tvoříte a nemáte prostředky k uspořádání vlastní výstavy, či vás prostě jen zaujal prostor galerie pod širým nebem, kontaktujte nás. Tyto výstavní plochy je možné využít i pro prezentaci místních škol, jejich vzájemnému setkání, spolupráci či vystavování klauzurních a školních prací.

Máte-li jakoukoliv připomínku nebo jakýkoliv nápad, který se týká námětu pro další výstavu, napište nám!

Projekt vznikl za finanční podpory nadace Think Big, byl iniciován Marcelem Mandryzsem a neformální skupinou Jsme Strakonice. Od 15.9.2012 byl jejím oficiálním provozovatelem sdružení SunCab až do roku 2018.

více zde: www.artwallstrakonice.cz

Logo TB_NO2