Mysli globálně, jednej lokálně…

Občanské sdružení Sunshine Cabaret (Suncab) je mateřskou i sesterskou organizací pro duchem či věkem mladé lidi, kteří se zajímají o divadlo, vizuální umění, hudbu, ekologii a film. Je otevřenou společností lidí, kteří se snaží o posílení kulturního života na lokální úrovni.

Zásadním cílem všech našich aktivit je nechat umění vstupovat do běžného života lidí. Integrovat do světa, ve kterém žijeme, kulturu v přirozené formě zprostředkováním společného zážitku. Chceme se dostávat přímo k divákovi, občanovi, sousedovi a vytvářet kulturní prostředí a společenské události, v rámci kterých můžeme společně vytvářet realitu, která nás baví a shoduje se s našimi hodnotami. Hlavní cílovou skupinou sdružení jsou místní lidé, lidé žijící na vesnicích,  s nimiž jsou pořádány rukodělné a výtvarné workshopy a projekty s tématikou návratu kultury a tradic a enviromentální lokální akce.

Suncab.org na Facebook

Sdružení bylo založeno v roce 2009 několika nadšenci z různých oborů, s různými schopnostmi a jedním cílem, něco vytvářet. Významným zakládajícím členem sdružení je obytný autobus Setra HU-2011, rok výroby 1982, která se nám stala společníkem a zázemím při většině akcí. Hlavním cílem organizace je obohatit vzdělávací, sociální, kulturní a folklórní život lidí žijících v regionu.

Mezi naše aktivity patří různé výtvarné workshopy (mozaika, sítotisk, papírové loutky, VJing), hudební úplňkové party (Fullmoon Vibration), divadelní projekty (Výměna mládeže I., II. Cantalon v rámci festivalu EthnoHisteria, mezinárodní iniciativa – divadelní residence Člověčina), kočovné divadlo (Hanswurstiáda, Odyssea) a Kinobus brázdící české silnice, vesnice, města a maloměsta. Sázíme původní odrůdy stromů, uklízíme odpadky, pořádáme environmentální hry (Ekohrátky) a necháváme umění vstupovat do ulic a zajišťujeme udržitelnost projektů (Artwall Strakonice). Pomáháme technicky zabezpečit různé veřejné akce (viz půjčování techniky a partystanů) včetně aktivit pořádaných na území města Strakonice pod hlavičkou neformální skupiny Jsme Strakonice (např. filmové středy, pocitové mapy města,sochy pro park, etc.). V roce 2011 se sdružení stalo součástí nově vznikající mezinárodní sítě organizací Firestarter Network.