Mysli globálně, jednej lokálně…

Občanské sdružení Sunshine Cabaret (Suncab) je mateřskou i sesterskou organizací pro duchem či věkem mladé lidi, kteří se zajímají o divadlo, vizuální umění, hudbu, ekologii a film. Je otevřenou společností lidí, kteří se snaží o posílení kulturního života na lokální úrovni.

Zásadním cílem všech našich aktivit je nechat umění vstupovat do běžného života lidí. Integrovat do světa, ve kterém žijeme, kulturu v přirozené formě zprostředkováním společného zážitku. Chceme se dostávat přímo k divákovi, občanovi, sousedovi a vytvářet kulturní prostředí a společenské události, v rámci kterých můžeme společně vytvářet realitu, která nás baví a shoduje se s našimi hodnotami. Hlavní cílovou skupinou sdružení jsou místní lidé, lidé žijící na vesnicích,  s nimiž jsou pořádány rukodělné a výtvarné workshopy a projekty s tématikou návratu kultury a tradic a enviromentální lokální akce.

Suncab.org na Facebook

Sdružení bylo založeno v roce 2009 několika nadšenci z různých oborů, s různými schopnostmi a jedním cílem, něco vytvářet. Významným zakládajícím členem sdružení je obytný autobus Setra HU-2011, rok výroby 1982, která se nám stala společníkem a zázemím při většině akcí mimo rodné město, než jsme zakotvili na Ostrově 1415 na němž budujeme „přístav“ kultury a oddechu. Hlavním cílem organizace je obohatit vzdělávací, sociální, kulturní a folklórní život lidí žijících v regionu.

Mezi naše aktivity patří různé výtvarné workshopy (mozaika, sítotisk, papírové loutky, VJing), hudební úplňkové party (Fullmoon Vibration), divadelní projekty (Výměna mládeže I., II. Cantalon v rámci festivalu EthnoHisteria, mezinárodní iniciativa – divadelní residence Člověčina), kočovné divadlo (Hanswurstiáda, Odyssea) a Kinobus brázdící české silnice, vesnice, města a maloměsta. Sázíme původní odrůdy stromů, nebo třeba uklízíme odpadky. Necháváme umění vstupovat do ulic a zajišťujeme udržitelnost projektů (Artwall Strakonice). Pomáháme technicky zabezpečit různé veřejné akce včetně aktivit pořádaných na území města Strakonice pod hlavičkou neformální skupiny Jsme Strakonice (např. filmové léto, pocitové mapy města, sochy pro park, divadla, koncerty etc.).