Psí ostrov / Filmové léto 2019

Filmové léto pod širým nebem ve Strakonicích přivítáme skvělým filmem od našeho (a určitě i vašeho) oblíbeného režiséra Wese Andersona, Psí ostrov (2018)

událost na facebook

Vstupné jako vždy dobrovolné, start po setmění (což by mohlo být třeba ve 21h). Občerstvení tentokrát nepodceníme a budeme mít připravený malý stáneček s popcornem od Máry, vínem, pivem a limčama. Vše ostatní (deky, karimatky, kamarádi, brambůrky a cocacola) je na vás. Tak na viděnou!

Psí ostrov / Wes Anderson (2018)
Japonské souostroví, za dvacet let od dnešních dnů. Psí chřipka dosáhla epidemických rozměrů, její ohnisko leží ve městě Megasaki. Hrozí, že přeskočí z psích nositelů na člověka. Starosta Kobayashi vyzývá k okamžité karanténě. Tedy k vyhoštění a izolaci všech toulavých i domácích psů. Oficiálním dekretem se psí exilovou kolonií stává nedaleký ostrov sloužící zatím jako skládka odpadků. Stává se z něj Psí ostrov. O šest měsíců později na této opuštěné skládce nouzově přistává jednomotorový, miniaturní letoun Junior-Turbo Prop. Smečka pěti hladových a divokých psů v jeho troskách objeví dvanáctiletého pilota. Je to Atari, sirotek, jehož pěstounem je právě starosta Kobayashi. Atari s pomocí svých nových psích přátel začne hledat svého ztraceného psa Flíčka a při tom postupně odhalí spiknutí, jehož cílem je likvidace všech psů z města Megasaki.
https://www.csfd.cz/film/61512-psi-ostrov/prehled/